Bu Bölgedeki Araziler Değerine Değer Kattı!

Bursa’nın ilçelerinden olan Orhaneli’de yapılan hobi evleri, bölgedeki toprak arazilerinin değerini yukarı taşıdı.

Bu Bölgedeki Araziler Değerine Değer Kattı!
23.09.2019 - Pazartesi

Bursa’nın ilçelerinden olan Orhaneli’de yapılan hobi evleri, bölgedeki toprak arazilerinin değerini yukarı taşıdı.

Bursa’nın Uludağ bölgesinin eteklerinde yer alan Orhaneli ilçesinde arazilerin fiyatları adeta uçtu. Bölgede yapılan hobi evleri, şehir yaşamından bunalan insanların bahçeyle ilgilenip doğayla buluşmasını sağlarken arazilerin değerine de değer kattı. nüfuslu Orhaneli ilçesinin kırsal Göktepe Mahallesi’nde hayata geçirilen 'Hobi Evleri Pojesi' ile 364 dönüm alanda yapılan 200 hobi evi, burada arazisi bulunan yöre halkını turizm hareketliliğinden dolayı mutlu etti. 

"Bursa-Orhaneli Arası 15-20 Dakikaya Düşecek"

Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, Hobi Bahçelerinin Göktepe’de yapıldığını ve ikinci etabının da yapılmaya başlanacağını ifade ederek, şunları söyledi:
"3 milyon nüfusa ulaşmış, merkez nüfusu 2 milyon 500 bine ulaşmış olan bir Bursa’dan bahsediyoruz. Araç trafiği, egzoz gazı, gürültü kirliliğinin yanında rahat bir nefes alabilmek için, insanların dinlenebilmesi, oksijenli bir hayat sürmesi için ve doğadan ve yeşilden faydalanabilmek için insanlar bir arayış içerisinde. Bunu da en güzel bulacağı yerler, Bursamızın en güzel yerlerinden olan Orhaneli, Keles, Harmancık, Büyükorhan gibi yerlerdir. Bu ilçelerin Bursa’ya ulaşım anlamında en yakın olanı Orhaneli’dir. Tünellerimiz de yapıldığında Bursa-Orhaneli arası 15-20 dakikaya düşecek. Bu süre içerisinde insanlarımız o gürültü ortamından buralara gelmeyi tercih edecekler. Bundan sonraki süreçte yaşanabilecek en güzel yerlerden birinin Orhaneli olduğunu ifade etmek istiyoruz. Bursa’da zaman geçiremeyen ve ’Bir karış toprağım olsun da orada bir şeyler yapmak istiyorum’ diyen insanlar için bizim burada çok yerimiz var. Güzel mekanlarımız var. Herkes bunlardan gelip faydalanabilir"

Hürriyet

Gayrimenkul sektörüyle ilgili kredi, arsa, emlak gibi konularda 5 yılı aşkın süredir gayrimenkul uzmanı olarak bilgiler sunuyor.