Bizim Mahalle Projesi İçin Beklenen İmzalar Atıldı

Küçükçekmece'de 1 milyon metrekarelik arsa üzerine kurulacak Bizim Mahalle projesi için Emlak Konut ile Dağ Mühendislik arasında beklenen imzalar atıldı.

Bizim Mahalle Projesi İçin Beklenen İmzalar Atıldı
20.11.2017 - Pazartesi

Küçükçekmece'de 1 milyon metrekarelik arsa üzerine kurulacak Bizim Mahalle projesi için Emlak Konut ile Dağ Mühendislik arasında beklenen imzalar atıldı.

Emlak Konut GYO'dan yapılan yazılı açıklamada, ortaklığın 1 milyon metrekarelik Bizim Mahalle arazisinin 118 bin 98,99 metrekarelik bölümünü kapsayan 2. Etap ihalesini kazanan Dağ Mühendislik olurken, şirket, arsa satışı karşılığında, toplam satış geliri olarak 2 milyar lira, Emlak Konut payı olarak da 551 milyon lira taahhüt etti. Bu kapsamda, Emlak Konut ile Dağ Mühendislik arasında imza töreni de gerçekleştirildi.

Konuya ilişkin değerlendirmesine yer verilen Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim de Dağ Mühendislik ile imzaları atmaktan memnuniyet duyduklarını kaydederek, insan ve şehir odaklı yaklaşımla yatay mimarinin hakim olacağı projenin, bulunduğu bölgeye değer katacağını dile getirdi.

HEM İSTANBUL'A HEM DE SEKTÖRE DEĞER KATACAK

Ertan Yetim, Türk ekonomisinin düzenli büyüme ivmesi yakaladığını belirterek, "2. çeyrek rakamlarında 5,1 gibi büyüme oranı görüyoruz. Beklentiler 3. çeyrek rakamlarının daha da yukarıda olacağı yönünde. Bizler de yaptığımız yatırımlarla ülkemizin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceğiz. 2017 hedeflerimizi açıklarken bu yıl için 10 milyar TL'lik ihale yapacağımızı belirlemiştik. Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz 9 dev ihale ile yaklaşık 13,2 milyar TL'lik bir değere ulaştık. Atılacak tüm adımları ülkemizin geleceğine yatırım olarak görüyoruz. Bugün burada atmış olduğumuz imzaların başta ülkemize, kurumumuza ve Dağ Mühendislik'e ayrıca projemizde yaşayacak vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnanıyorum ki hem İstanbul'umuza hem sektöre değer katacak bir yatırım olacak" diye konuştu.

İHALEYİ KAZANMAKTAN DOLAYI MUTLULUK DUYDUK

Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağ ise Emlak Konut güvencesiyle gerçekleştirecekleri projenin ihalesini kazanmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, bugüne kadar 8 bin konutun inşasına imza attıklarını aktardı. Mehmet Dağ, şu anda halen Emlak Konut güvencesiyle Tual Bahçekent ve Tual Adalar projesinin inşasını sürdürdüklerini anımsattı. 

Yatırımlarında her zaman ülkeye olan güvenlerini öne koyarak hareket ettiklerini de anlatan Dağ, "Bu ihalede olduğu gibi, bundan sonra katılacağımız ihalelerde de aynı anlayışla hareket edeceğiz. İmzaların her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Fırsat Projeleri