Birevim Kimin?

Birevim tüm Türkiye’de ev veya otomobil almak isteyenlere tamamen faizsiz ve ekstra ödemelerden muaf modellerle hizmet sunmak adına kurulmuş faizsiz bir finans şirketidir. Elazığ doğumlu iş adamı Murat Çiftçi tarafından kurulan birevim, Murat Çiftçinin faizsiz gayrimenkul sektöründe üst düzey yöneticilik yaptığı 14 yılın tecrübeleri ışığında kurulmuş bulunmaktadır.

Birevim Kimin?
08.10.2019 - Salı

Birevim tüm Türkiye’de ev veya otomobil almak isteyenlere tamamen faizsiz ve ekstra ödemelerden muaf modellerle hizmet sunmak adına kurulmuş faizsiz bir finans şirketidir. Elazığ doğumlu iş adamı Murat Çiftçi tarafından kurulan birevim, Murat Çiftçinin faizsiz gayrimenkul sektöründe üst düzey yöneticilik yaptığı 14 yılın tecrübeleri ışığında kurulmuş bulunmaktadır. Yaşamı boyunca çalışarak bir ev veya otomobil alma hayaliyle yaşayan herkesin hayallerine kavuşması amacıyla çeşitli projeler üreten birevim, sağladığı olanaklarla tek kuruş faiz ödemesi yapmadan ev ve araba alımını olanaklı hale getirmektedir.

İsteyen katılımcının peşinat dahi vermeden sisteme katılabilmesini sağlayan birevim, her gelir gurubuna sahip katılımcıların faiz yükü altında ezilmeden ve zorlanmadan gayrimenkul sahibi olmasını sağlamaktadır. Küçük taksitler halinde, peşinat vermeden ve ara ödemelere takılmadan ev alabilmenin mutluluğunu yaşatan birevim, yurt geneline yayılmış şubeleri ve güler yüzlü müşteri temsilcileriyle kusursuz hizmetlere imza atmaktadır. Binlerce aileyi ev ve otomobil sahibi yapan birevim, farklı modellerle tüm gelir guruplarına katılım olanağı sağlamaktadır.

Birevim Katılım Modelleri

Günümüzde faizsiz finans sektörü denildiğinde akla ilk gelen firmaların ilk sırasında yer alan birevim, finans, gayrimenkul ve otomotiv alanında uzmanlaşmış profesyoneller tarafından projelendirilen modellerle hizmet sunumu yapmaktadır. Birevim,

  • Sıra tespitli tasarruf yöntemi
  • Sıra tespitli tasarruf yöntemi versiyon 2
  • Serbest planlı tasarruf yöntemi
  • Konut değer endeksli tasarruf yöntemi modelleriyle katılımcılarının faiz yükünden kurtulmasını sağlamaktadır.

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi

Birevim tarafından projelendirilen sıra tespitli tasarruf yönteminde katılımcılar ilk olarak ne kadarlık bir ev almak istediğine karar vermektedir. Değer belirlendikten sonra müşteri kendi durumunu göz önüne alarak dilerse peşinat vermekte, dilemezse peşinatsız olarak bu yönteme giriş yapabilmektedir. Modele giriş yaptıktan sonra katılımcı aylık ne kadar ödeme yapacağını belirleyerek beyan etmektedir. Sonraki aşama katılımcının taksit sayısına göre tasarruf gruplarına alınmasıdır. Sözleşme yapılması sonrasında noter huzurunda sıra tespiti yapılarak evlerin teslim alınacağı tarih belirlenmektedir. Tüm kullanıcılar teslim tarihleri geldiğinde beğendiği evi teslim alırlar. Teslimat sonrası kalan taksitler alınan evin binde 6’sı oranında artırılarak süreç sonlandırılır.

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi

Bu yöntemde ise, katılımcılar diğer yöntemde yer alan aşamaları birebir şekilde gerçekleştirmek suretiyle sisteme dahi edilmektedir. Bu yöntemin sıra tespiti yönteminden farklı, ödemelerin yıllık olarak %8 oranında artırılarak ödenecek olması, ev teslimatı sonrasında ise taksitlerin binde 4,5 oranında artırılarak yeniden düzenlenecek olmasıdır. Yapılan artışlar kalan borçtan düşülmesi sebebiyle genel maliyete bir etkisi yoktur.

Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi

Birevim tarafından projelendirilen modellerden biri de, serbest planlı tasarruf yöntemidir. Bu yöntemde katılımcı evini teslim alacağı tarihi kendi planlamasıyla oluşturduğu ödeme takvimine göre belirlemektedir. Bu modelde inisiyatif tamamen katılımcının eline bırakılarak bütçe olanaklarına göre planlama yapabilmesi sağlanmış bulunmaktadır. Katılımcı dilerse ara ödemelerle ve taksit miktarını azaltarak borcunu hafifletebilmektedir.

Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi

Bu yöntemi seçen katılımcılardan herhangi bir peşinat talep edilmemektedir. Katılımcı ödemek istediği taksit miktarlarını belirledikten sonra, karşılıklı olarak sözleşme imzalanır. Bu yöntemde aylık ödeme miktarları T.C merkez bankasının her ay yayınladığı konut fiyat endeksi oranlarına göre güncellenmektedir. Böylece evin değeri korunmakta, katılımcı teslim tarihinde evini güncel değer üzerinden alabilmektedir.

Birevim tarafından yapılan sıra belirleme işlemleri, noter ve katılımcılar huzurunda ve canlı yayın sırasında yapılmaktadır. Sisteme dahil olan katılımcılardan sadece düşük miktarlarda katılım payı alınmakta, sistemden çıkış yapmak isteyenlere katıklım payı hariç ödedikleri tüm meblağ geri verilmektedir.

 

 

Fırsat Projeleri

Sinpaş Marina Ankara

ANKARA / ÇANKAYA

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Nef Bahçelievler

İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Siz Çok Kazanın Diye...

Siz Çok Kazanın Diye...

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Nef 36 Basınekspres

İSTANBUL / BAĞCILAR

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!