Basın Ekspres Yolu'nun Yıldızı Parlıyor

İnşaat şirketleri tarafından son yıllarda çok sayıda yeni projenin yapılmaya başlandığı Basın Ekspres Yolu, değerine değer katıyor

Basın Ekspres Yolu'nun Yıldızı Parlıyor
21.07.2017 - Cuma

İnşaat şirketleri tarafından son yıllarda çok sayıda yeni projenin yapılmaya başlandığı Basın Ekspres Yolu, değerine değer katıyor. 

Sanayi bölgesi ollan Basın Ekspres Yolu, Merkezi İş Alanı ilan edilmesinin ardından çok sayıda fabrikanın şehir dışına taşınmasıyla inşaat firmalarının yeni gözdesi oldu. Birbiri ardında hayata geçirilen projlerle İstanbul'un ikinci Maslak'ı olarak anılmaya başlayan Basın Ekspres Yolu Nurolpak, Greenist, İstwest ve Toya gibi dev projelere de ev sahipliği yapıyor. 20'den fazla konut, otel ve ofis projelerinin yer aldığı bölgenin lokasyonu da dikkat çekiyor.

SORUNLAR YOK DEĞİL

Eğitim ve sağlık kurumlarına yakınlığı, ulaşım akslarının yanı başında oluşu bölgenin lokasyonunu değerli kılarken, Basın Ekspres Yolu'nun sorunları da yok değil. 

Dünya Gazetesi köşe yazarı Leyla İlhan, köşesinde Basın Ekspres Yolu'nu ele aldı. Yazıda Basın Ekspres Yolu'nun artılarının yanı sıra bir takım sorunlarından da bahsedliyor. Atatürk Havalimanı’na yakın olan ve yine yapımı devam eden 3.Havalimanı’na da yakın olacak bölgeki sorunlar arasında yüksek gerilim hattının bir türlü yer altına indirilmemesi, ve yolun genişletilmemesi gösteriliyor. 

METREKARE FİYATI 2 BİN DOLARI BULUYOR

Bölgede metrekare fiyatının 2 bin doları bulduğu kaydedilirken, hala kıraç bölgelerde olan yüksek gerilim kabloları boy gösterdiği ifade edilirken, bu durumun değerli yatırımlara imza atan firmaları rahatsız ettiğinden bahsediliyor. 

PLANLARDA YOLLARIN GENİŞLETİLMESİ DE YER ALIYOR

Öte yandan bölgede yer alan 20-25 metrelik yolların genişletilmesi de planlarda yer alıyor. Buna göre Basın Ekpres’in sağında ve ve solunda yer alması planlanan yollar genişletilecek. Bağcılar, Bahçelievler ve Küçükçekmece sınırları arasında yer alan yolun Küçükçekmece sınırları tarafında genişletme için gerekli çalışmalar devam ediyor. 

Fırsat Projeleri