Bağcılar Belediyesi, E-Beyanname Uygulaması Başlattı!

Bağcılar Belediyesi emlak beyannamelerini elektronik ortamda yapılması için e-beyanname uygulaması başlattı.

Bağcılar Belediyesi, E-Beyanname Uygulaması Başlattı!
19.11.2017 - Pazar

Bağcılar Belediyesi emlak beyannamelerini elektronik ortamda yapılması için e-beyanname uygulaması başlattı.

İstanbul'un en kalabalık ilçelerinden Bağcılar'da Belediye, vatandaşların emlak beyannamelerini elektronik ortamda yapmaları için e-beyanname uygulaması başlattığını açıkladı. Bağcılar Belediyesi, emlak beyannamesi bildirimini elektronik ortama taşımış oldu.
 
Bağcılar'da oturan vatandaşlar, Bağcılar belediye binasına gelmeden ev ve iş yerlerinden internete girerek e-Devlet Kapısı üzerinden emlak beyanname işlemlerini gerçekleştirebilecek. 

Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre uygulama bu ay itibarıyla kullanılmya başlanacak. Uygulama kapsamında emlak sahibi e-Devlet Kapısı'na giriş yaparak ve beyan başvurularından emlak vergisi bildirim hizmeti seçmesi gerekiyor. Bu alanda çıkan formu dolduran vatandaşlar, tapu bilgilerini girdikten sonra onay işlemiyle beyan bildirimini gerçekleştirmiş olacak.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı e-beyanname 
"İşimi 10 dakikada hallettim"
Uygulamanın ilk kullanıcılarından avukat Öner Bulut, e-beyanname hizmetini Bağcılar Belediyesi yetkililerinden öğrendiğini belirterek şunları söyledi: "Mali Hizmetler biriminde görevli personel bu işlemleri internet üzerinden yapabileceğimi söyledi. Bunu duyunca sevindim ve hemen uygulamaya geçtim. Yönlendirmelerle çok kolay bir şekilde işimi bitirdim. Yarım günümü alacak olan beyanname işimi ofisimden otoparka ineceğim 10 dakikalık zaman dilimi içinde hallettim."

"Günümüz artık zamandan istifade etme günü"
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da e-beyanname için "Günümüz artık zamandan istifade etme günü. Teknolojiyi hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştıracak bir araç haline getiriyoruz. İstiyoruz ki vatandaşlarımız yorulmadan bir tuşla bütün işlerini bitirsin" açıklamasında bulundu. 

Bağcılar Belediyesi, e-Devlet Kapısı üzerinden 28 yeni hizmet ile en çok hizmet sunan belediye oldu. İşte Bağcılar Belediyesi'nin sunduğu hizmetler;

- borç ödeme, 
- tahakkuk bilgileri sorgulama, 
- emlak vergisi bildirim sureti sorgulama, 
- e-makbuz sorgulama, 
- arsa rayiç değeri sorgulama, 
- imar durumu sorgulama 
- evrak takibi sorgulama.

Fırsat Projeleri