Atatürk Havalimanı İmara Mı Açılıyor?

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Atatürk Havalimanı imara açılmayacak" diyen Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'a destek verdi.

Atatürk Havalimanı İmara Mı Açılıyor?
08.08.2017 - Salı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Atatürk Havalimanı imara açılmayacak" diyen Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'a destek verdi. 3. Havalimanı'nın açılmasının ardından Atatürk Havaalanı'nın bulunduğu bölgenin akıbetine ilişkin açıklamalar art arda gelmeye başladı.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, geçtiğimiz günlerde katıldığı televizyon programında 3. Havalimanı'nın faaliyete geçmesiyle birlikte Atatürk Havaalanı'nın akıbetine ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Ahmet Arslan, 3. havalimanının hizmete girmesinin ardından Atatürk Havalimanı'nın İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenleneceğini belirtmişti. Arslan 'Herhangi bir şekilde imara açılıp alışveriş merkezi ve konut yapılması söz konusu değil' ifadelerini kullanmıştı.

MEHMET ŞİMŞEK'TEN ARSLAN'A DESTEK

Başbakan Mehmet Şimşek de Ahmet Arslan'ın açıklamalarına destek verdi. Mehmet Şimşek Bakan Arslan'ın Atatürk Havalimanı'na ilişkin açıklamalarına yönelik twitter üzerinden "İstanbul ve Türkiye ekonomisi için olumlu bir gelişme" ifadelerini kullandı.

AHMET ARSLAN NE DEMİŞTİ?

Bakan Arslan CNN Türk'te katıldığı programda, Atatürk Havalimanı'na ilişkin, "İki havalimanının aynı anda kullanma imkanı yok. İkisi de aynı hava koridorunu kullanıyor. Buranın kesinlikle yapılaşmaya açılmaması, İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenlenmesi. Küçük uçakların iniş yapabileceği bir alan olarak kullanılması, çok sayıda terminal var burada bunların da fuar alanı olarak hizmet etmesini istiyoruz. Herhangi bir şekilde imara açılıp alışveriş merkezi ve konut yapılması söz konusu değil. Sayın cumhurbaşkanımızın da sayın başbakanımızın da talimatları bu yönde" şeklinde konuşmuştu.

Fırsat Projeleri