Asat Borç Ödeme Ve Su Borcu Yapılandırma

ASAT (Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi) su borcu olanlara zamandan tasarruf sağlayacak yeni bir hizmet getiriyor.

Asat Borç Ödeme Ve Su Borcu Yapılandırma
01.12.2017 - Cuma

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi, vatandaşların su borçlarını ödemelerinde kolaylık sağlayacak yeni bir sistemi hizmete sundu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi, vatandaşlara kolaylık sağlayacak sistemi hizmete sundu. Artık vatandaşlar su borçlarını öderken zamandan tasarruf yapacak. Antalya halkı su faturasını internet üzerinden online olarak ödeyebilecek. 

Vatandaşların zamandan tasarruf yapmaları ve kuyrukta boşa zaman kaybetmemeleri için Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi, online sistemi hizmete sundu. Söz konusu hizmete, www.asat.gov.tr üzerinden giriş yapılabiliyor.

Antalyalı vatandaşlar, ASAT online işlemlere giriş yaparak su faturasını, online ödeme ve borç sorgulama işlemlerini yapabiliyor. Online sistemde kredi kartı kullanarak ödeme gyapılıyor. ASAT online işlemlerde su borcu görüntülemek de mümkün. Asat borç ödeme sistemine, su aboneliğinize ait abone numarasını (su ihbarnamesinde yazan)kullanarak isteme giriş yapabilirsiniz . 

ASAT su faturasını online olarak ödeyen vatandaşlar ödendi belgesinin bir kopyasını bilgisayarlarına kaydetmeleri lazım. 

ASAT su faturası borç ödeme işlemlerini online olarak ödeyemeyen vatandaşlar daha sonra  ödemelerini:  Akbank, Aktif Bank, Alternatif Bank, Albaraka Bank, Denizbank, Qnbfinans Bank, Finans Katılım Bankası, Fibabank, Garanti Bankası, Halkbank, Hsbc Bank, Icbc Bank, Ing Bank, İş Bankası, Kuveyt Turk Katılım Bankası, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası (Teb), Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve  PTT veznelerinden yapabiliyor. Söz konusu ödemeler banka şubelerinden yatırabileceğiniz gibi bankaların internet şubeleri, cep şubeleri r veya otomatik ödeme talimatı yolu ile ödenebiliyor.

SU BORCU NASIL YAPILANDIRILIR?

Antalya Su ve Atık Su İdaresi Genel Müdürlüğü, farklı nedenlerden dolayı zamanında borçlarından kurtulmak isteyen vatandaşlara ödeme kolaylığı sunuyor. Borcu icraya giden vatandaşların da yararlandığı fırsattan borçlular faizsiz olarak yararlanabilecek.

Fırsat Projeleri