Apple Park'ın Son Hali!

Appel'ın,5 milyar dolarlık bütçe ile 176 dönümlük  alan üzerine konumlandırdığı ve inşası devam eden Appel Park tamamlanmak üzere.

Apple Park'ın Son Hali!
26.11.2017 - Pazar

Appel'ın,5 milyar dolarlık bütçe ile 176 dönümlük  alan üzerine konumlandırdığı ve inşası devam eden Appel Park tamamlanmak üzere.

Appel tarafından hayata geçirilen ve  2013 yılında temelleri atılan Apple Park’ın inşaatında yavaş yavaş  sona geliniyor. İnşa çalışmaların büyük oranda tamamlandığı kompleksin ana binasını çevreleyen güneş panelleri ise, inşaatın en dikkat çekici unsuru olarak ön plana çıkıyor.

Biraz  da berakla beklenen kompleks, Apple’ın 2013 yılında Steve Jobs’un planlarıyla temel attığı Apple Park’ın  kısa sürede tamamlanması bekleniyor. İnşası devam etmesine rağmen Eylül ayında, Apple Park’ın Steve Jobs Amfi salonunda düzenlenen iPhone lansmanında kapılar basın mensuplarına açılmış, komplekse dair merak kısmen giderilmişti.

Güneş Panelleri Elektrik İhtiyacının %75'ini Karşılayacak!

Elbette bu kadarı yeterli olmadı ve  Apple Park drone pilotu Matthew Roberts, kompleksi meraklıları için bir kez daha havadan görüntüleyerek, son inşa süreci hakkında fikir verdi.

Toplam 5 milyar dolarlık bütçe ile 176 dönümlük  alan üzerine inşa edilen ve 2013 yılında temelleri atılan Apple Park’ın inşası tamamlanmak üzere. İnşası tamamlanmak üzere olan projede, ana binayı çevreleyen güneş panelleri ise oldukça ilgi çekiyor.

Güneş panelleri konusunda açıklama  yapan Apple yetkilileri  ise, binası çevreleyen  güneş panellerinin elektrik ihtiyacının %75’ini karşılayacağına vurgu yapılmıştı. Apple Park'ın içinde yer alan yapay göl ise tamamlanmış durumda.

Fırsat Projeleri