Antalya'daki Ters Ev'e Ziyaretçi Akını

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde bulunan ters eve ziyaretçiler akın ediyor. Türkiye'nin tek ters evinde unutulmaz bir deneyim yaşama fırsatı sunuluyor.

Antalya'daki Ters Ev'e Ziyaretçi Akını
01.03.2018 - Perşembe

Antalya, Muratpaşa ilçesi Güzeloba Mahallesi'nde bulunan Ters Ev, açıldığı günden bu yana farklı milletlerden ziyaretçilerin akınına uğradı. Fotoğraf tutkunlarının yanı sıra Ters Ev'in iç mimarisini merek edenler, tesisi görmeye geldi. Kapılarını 2015 yılında açan işletmeyi, bugüne kadar 120 bin kişi gezdi. İçindeki eşyaların dizilişi ve mimari yapısı dolayısıyla fotoğrafçılar başta olmak üzere yerli- yabancı turistler, Ters Ev'e büyük ilgi gösteriyor.

Ters Ev'in işletmecisi Kaan Karahan, evin içini kendisi tasarlıyor. Ters Ev'i gerek sosyal medya gerekse gazete haberlerinden görenlerin Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir gibi şehirlerden gelerek, gezdiğini de belirten Karahan, "Evimizi gezip, görenlerin tekrar gelebilmesi için iç dekorasyonumuzu 6 ayda bir yeniliyoruz. Şu ana kadar 5 kez dekorasyon değiştirdik. Yaz sezonu öncesi tekrar dekorasyon yenileyeceğiz" dedi.

Kaan Karahan, haftanın her günü 09.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyarete açık olan Ters Ev'e giriş ücretinin 15 TL olduğunu söyledi. Ters Ev'e gerek yabancı gerek yerli turistin ilgisinin yüksek olduğunu vurgulayan Karahan, "2015 sezonunda ziyarete açıldığımızda belirlediğimiz hedefleri tek tek aştık. Bu yılın sonunda 200 bin kişinin Ters Ev'i gezeceğini düşünüyoruz" dedi.

Fırsat Projeleri