Antalya'da Kruvaziyer Yat Limanı Projesi Onaylandı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kruvaziyer ve yat limanı projesine meclisten onay çıktığını açıkladı.

Antalya'da Kruvaziyer Yat Limanı Projesi Onaylandı
17.09.2017 - Pazar

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Lara'da yapılacak kruvaziyer ve yat liman kompleksi projesine meclisten onay çıktığını belirterek, ihaleye hazır hale gelen projenin turizme büyük ivme kazandıracağını söyledi.

PROJE İHALEYE HAZIR 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kruvaziyer Liman Projesi'nin Antalya'nın yıllardır özlediği önemli bir yatırım olduğunu belirtti. Bu yatırımı Antalya'ya kazandırarak turizme önemli bir ivme kazandırmak, kaliteyi yükseltme hedeflerinin olduğunu belirten Türel, "Kruvaziyer gemilerle ağırlıklı olarak gelir düzeyi yüksek üçüncü yaş kuşak turistler seyahat ediyor. Antalya'ya bu gelir düzeyi yüksek turistleri getirmek amacıyla kruvaziyer liman yapmak istiyoruz. Bu konuda uzun bir zamandır çalışıyoruz. Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararımız Başbakanımız ve planlama kurulu üyesi bakanlarımız tarafından imzalandı. Proje şu anda ihaleye hazır" dedi.

Fırsat Projeleri