Ankapark Projesi İçin Anket Yapılacak!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankapark projesi için anket düzenleyebileceklerini söyledi.

Ankapark Projesi İçin Anket Yapılacak!
21.11.2017 - Salı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankapark projesi için anket düzenleyebileceklerini söyledi.

Hürriyet gazetesinin Ankara bürosuna konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna,  Ankapark projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Tuna, "Millete sorarız ne istiyorlarsa onu uygularız. Ankapark ile ilgili bir anket yaparız" dedi.

Melih Gökçek'in dev projesi olarak da bilinen Ankapark'a yönelik Mustafa Tuna, "Millete sorarız ne istiyorlarsa onu uygularız. Ankapark ile ilgili bir anket yaparız. Bu kadar harcanmış, durumu bu, taliplisi yok, ne diyorsunuz deriz. Böyle dursun mu sorarız" ifadellerini kullandı.

Projeye ilişkin ilk gelen bilgilere göre 2 milyar TL civarında paranın harcandığını aktaran Mustafa Tuna, "İlk gelen bilgilere göre 2 milyar civarında para harcanmış. Farklı işler, farklı birimler tarafından yapılmış. Ne kadarı nereden yapılmış onların topluca rakamları geldi ama daha da hesap devam ediyor. Melih Bey sağ olsun Ankara’ya turist gelsin, hareket olsun, ticaret olsun diye düşünüp böyle bir çalışmaya girdi. İşletme sorunları da aslında öngörülmüş ama şu an net bir tablo yok. Bazı oyuncaklar farklı ülkelerden gelmiş, gelecek işletmeci bunu biliyor mu, bilmiyor mu belirsiz. En azından alacak işletmecisi daha iyi bilirdi. ‘Şu marka daha iyidir, şu daha dayanıklıdır’ diyebilirdi" şeklinde konuştu.

EMSAL ARTIŞI BEKLENTİSİ OLMASIN

Başkan Muştafa Tuna, emsal artışına ilişkin de "Emsal artışı yok, öldü. Allah rahmet eylesin. Kamuya ve okullara ihtiyaç olabiliyor, onlara tamam. Bazen özel durum olur, onlar haricinde yok, geçmiş olsun. Genel planda bir şey olabilir. İhtiyaca göre değerlendirilir. Kentsel dönüşümler olabilir. Nokta bazlı emsal artışı olamaz. Örneğin Manhattan gibi bir şey yapılacaksa merkezi alanların içinde yapmak çok mümkün değil. Yeni bir Manhattan gibi ihtiyaç olursa Temelli, Polatlı tarafında olabilir. Mesela Çukurambar kilitlendi, geçmiş olsun" diye konuştu.

Fırsat Projeleri