AKM Projesi Ne Zaman Tamamlanacak?

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) projesi, Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk bakanlarından Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'a teslim.

AKM Projesi Ne Zaman Tamamlanacak?
11.07.2018 - Çarşamba

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) projesi, Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk bakanlarından Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'a teslim. Dün gerçekleştirilen görevi eski bakan Numan Kurtulmuş'tan alan Mehmet Ersoy, kültür alanında devam eden projelerin en önemlisinin AKM projesi olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk kabinesinde yer alan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, görevi eski bakan Numan Kurtulmuş'tan devraldı. Devir teslim töreninde konuşan yeni bakan Mehmet Ersoy, turizm sektöründen kültür alanında yapılan yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

BAKAN ERSOY, KURTULMUŞ VE EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Turizm sektöründe dalgalı geçen 2016'nın ardından 2017'de hızlı bir çıkış döneminin yakalandığını kaydeden Bakan Ersoy, bundan dolayı Kurtulmuş ve tüm Bakanlık ekibine teşekkürlerini iletti.

Ersoy, 2016'nın olumsuz sonuçlarının 2017'de telafi edileceğini dile getirerek, şöyle devam etti: "Açıkçası yeni dönem çok önemli. Niye önemli? Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızla yaptığım görüşmede, kendisi bana turizm sektörünün bu dönemde öncelikli sektörlerden biri olacağını belirtti; hedefi de o şekilde koydu." 

TURİZM SEKTÖRÜ CANLANDIRILACAK

Turizm sektörünü canlandırma adına çalışmalara hız verileceğini anlatan Bakan Mehmet Ersoy, "Özellikle Türkiye'ye seyahat eden 'nitelikli turist' dediğimiz gelir grubu yüksek turistleri de hedefleyeceğiz. Yani sadece sayıyı artırmakla yetinmeyeceğiz, daha fazla para harcayan, konaklama dışı harcaması daha yüksek olan turistleri hedefleyeceğiz. Bu da tek başına Bakanlığımızca yapılacak bir çalışma olmayacak. Sektörün bütün temsilcileriyle ve sektör dışındaki yani turizm bölgelerindeki belediyeleri de belediye başkanlarından temizlik işçisine, esnaftan taksicisine sektörün ve sektör dışındaki bütün vatandaşlarımızı kapsayacak bir çalışma, kampanya, seferberlik şeklinde olacak" diye konuştu. 

AKM PROJESİ ÖNEMLİ PROJELERDEN

Yeni Bakan kültür alanında devam eden projelere ilişkin de konuştu. AKM projesi ve yapım aşamasına yönelik Bakan Ersoy, kültür alanında devam eden projelerin en önemlisinin Atatürk Kültür Merkezi (AKM) olduğunu söyledi. 

Ersoy, "İstanbul'daki Atatürk Kültür Merkezi Türkiye'nin bir prestij projesi olarak 2019 içerisinde bitirilecektir." ifadelerini kullandı.

AKM PROJESİ NEDİR?

AKM projesi, opera, bale, tiyatro, konser ve kongre gibi etkinliklerin düzenlendiği, içinde ayrıca sergi ve sinema bölümlerinin de bulunduğu ve İstanbul Taksim'de yer alan bir yapı olan Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkılarak yerine opera binasına dönüştürme projesidir. 

6 Kasım 2017'de düzenlenen AKM projesinin tanıtım toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilmiş, dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da o gün yaptığı açıklamada AKM projesinin 2019'da açılacağını dile getirmişti.

Fırsat Projeleri

Fortis Sinanlı Yeni Kadıköy

İSTANBUL / KADIKÖY

Şehrin Dışında Değil Tam Merkezinde

Şehrin Dışında Değil Tam Merkezinde

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'den 10 Yerine 5 Yılda Biten Kredi Kampanyası!

AND Pastel'den 10 Yerine 5 Yılda Biten Kredi Kampanyası!

İnistanbul

İSTANBUL / FATİH

İnistanbul'da Hayat Başlıyor

İnistanbul'da Hayat Başlıyor

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

124 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

124 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

Panorama Incity

İSTANBUL / KAĞITHANE

Lansmandaki Son 2 Daireye Özel Net %30 İndirim

Lansmandaki Son 2 Daireye Özel Net %30 İndirim

Haftanın Fırsat Projesi 3

İSTANBUL / KAĞITHANE

Kaçırılmayacak Fırsat...

Kaçırılmayacak Fırsat...