Akfen İnşaat Yurtdışına Açılıyor

Akfen İnşaat, ABD ve Frankfurt'ta proje yaparak konut sektöründeki yatırımlarını yurtdışına taşımaya hazırlanıyor.

Akfen İnşaat Yurtdışına Açılıyor
01.10.2017 - Pazar

Akfen İnşaat, hayata geçirdiği şehir hastaneleri, öğrenci yurtları, endüstriyel tesisler ve ofis binalarının yanı sıra konut sektöründeki yatırımlarını genişletme kararı aldı. Firma, ürettiği ‘Loft’ markasıyla, Brexit sonrası Avrupa'nın finans merkezi olacak ABD ve Frankfurt'ta proje yapacak. 

'Loft' markasıyla 3 konut projesinde 650 milyon liralık yatırımı hayata geçiren firma, yapımına devam ettiği Bulvar Loft ve Bodrum Loft projelerinin tamamlanmasıyla yatırımını 1 milyar 250 milyon liraya çıkaracak.

Akfen İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, yatırım anlamında ABD'nin konut satış fiyatları ve bunun geri dönüş hızı bakımından her dönem cazibesini koruduğunu söyledi. İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılmaya karar vermesinin gayrimenkul sektöründe farklı bir akıma neden olduğunu ifade eden Akın, "Brexit kararı sonrasında Londra'nın Avrupa Birliği dışındaki bir bölgede kalacak olmasıyla finans şehri gücünü kaybedeceğini düşünüyorum. Londra'nın yerini Frankfurt'un alacak olması şimdiden yatırım anlamında fırsat oluşturuyor" dedi.

Fırsat Projeleri