5 Bankanın Kredi Faizleri Düştü!

Ekonomik durum bankalardaki faiz oranlarında da değişimlere yol açıyor. Güncel faiz oranlarını öğrenerek daha kolay kredi çekebilirsiniz.

5 Bankanın Kredi Faizleri Düştü!
08.07.2019 - Pazartesi

Değişen ekonomide ev almak isteyen ve bunun için faiz oranlarını takip ederek kredi çekmeyi düşünenlerin merak ettiği konu güncel faiz oranları. Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla beraber bankalar da kendi kredi faiz oranlarını açıkladılar. Bankaların güncel faiz oranlarını öğrenerek siz de en uygun krediyi kim veriyorsa o bankayla anlaşabilirsiniz. Araştırmalarınızı önceden yaparsanız, kredi çekim aşamasında içiniz de daha rahat olacaktır.

Bankaların Kredi Faiz Oranları

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları; 1.55

Halk Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları; 1.55

Vakıf Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları; 1.55

Ak Bank Konut Kredisi Faiz Oranları; 1.88

Garanti BBVA Konut Kredisi Faiz Oranları; 1.85

Bankaların güncel faiz oranları yukarıda gördüğünüz gibi. Bugünlerde bir konut almayı planlıyorsanız bunu en kısa sürede, faiz oranları artmadan yapmanızı öneririz.

Bazı bankalar enflasyona endeksli olarak kredi faiz oranlarını değiştirebilmekte. Bunlar; Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Denizbank. Tüm kredi türlerinde kullanım, artan faiz oranları nedeniyle düştüğü için bu bankalar, enflasyona bağlı kredi ürünleri uygulamalarını hayata geçirmekte. Bu durumsa gelecek dönemde faiz oranlarını biraz daha düşüreceğe benziyor.   

Arsa Sektörüyle ilgili 4 yılı aşkın süredir arsa haberleri hakkında bilgiler sunuyor.