13. Gayrimenkul Fuarı Kapılarını Açtı!

Körfez yatırımcılarını Türk gayrimenkul sektörü ile buluşturan 13. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi konut üreticileri ve alıcılarını bir araya getirdi. İşte detaylar...

13. Gayrimenkul Fuarı Kapılarını Açtı!
23.03.2019 - Cumartesi

13. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi bu yıl da kapılarını sektör temsilcilerine ve yatırımcılara açtı. Körfez yatırımcılarının Türk gayrimenkulünü yakından tanıma fırsatı yakaladığı, alıcı, satıcı ve yatırımcıyı buluşturan fuar 23-24 Mart tarihleri arasında açık olacak. Aynı zamanda Arap yatırımcılar için de bir zirvenin yapıldığı fuar körfez bölgesinden yatırımcıları Türk gayrimenkulü ile bir araya getiriyor.

Körfez Yatırımcıları Türk Gayrimenkulü İle Bir Araya Geliyor

Hilton Convention Centar'da gerçekleştirilen olan 13. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi Suudi Arabistan, Dubai, Kuveyt, Katar, İran, Irak, Azerbaycan ve Türkmenistan gibi ülkeleri Türk gayrimenkul sektörü ile buluşturacak. Fuara konut alımında konut satın almak isteyenler, yerli ve yabancı yatırımcı kuruluşlar, işyeri satın almak/kiralamak isteyenler, işadamları, sektör temsilcileri, yatırımcılar, bireysel alıcılar, gayrimenkul yatırım uzmanları ve danışmanları, emlak şirketleri, proje yöneticileri ve daha birçok sektör temsilcisi katılıyor.  

Mücahit Demirtaş: “Her Türlü İş Birliğine Hazırız”

13. Gayrimenkul Fuarı’nda sektöre dair değerlendirmelerini aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, şöyle konuştu: “Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ve Türkiye’den gayrimenkul almak isteyenlerin Türk temsilciliklerine giderek alım yapabileceği temsilcilikler oluşturuyoruz. Ülkemizde inşaat faaliyetleri ve yatırımları tüm hızı ile devam ediyor. Bir durağanlık donemi geçirdik fakat bu sadece Türkiye’deki ekonomik durgunluktan kaynaklanmıyor. Şehirlerimizin ihtiyaçları devam ediyor. Yatırımcılar bu sektörün geleceğine inanmaları açısından her tür güvencenin devlet eli ile verildiğini dikkat almalılar. Yabancılarla olacak her türlü işbirliğine de hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bugün bu fuar tüm ülkeler açısından en doğru ve yerinde bir aksiyondur.  13. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk gayrimenkul zirvesinin tüm iş dünyası  ve yatırımcılar içi hayırlı olmasını diliyorum.”

Erdoğan Bayraktar: “Seçim Sonrası Hareket Yaşanacak”

“Bu fuarların amacı gayrimenkul almak isteyenlerin bu projeleri daha rahat görebilmesi demektir.” Diyen Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, şöyle devam etti: “Bazı kesimler her yerin beton olduğunu iddia ediyor. Biz de betonlaşmaya karşıyız. Hal böyle iken ülkemizde eve ihtiyacı olup da parası olmayanlara şefkatle yaklaşmak devlete düşmelidir. Biz de kamuda görev yaptığımız sure içinde 8 yılda 500 bin konut yaptık, bununda yüzde 85 ini fakire ürettik. Devlet tüm talebe yetişemez, özel sektörün de çalışması gerekiyor. Devlet regülatör görevi görecek. Devletin düzenleyici ve alt gelir grubuna yönelik çalışmaları olması lazım. Şu anda inşatçılar zor durumda ve inşaat sektörü de zor durumda. Maliyetler artıyor. Üretilen inşa edilen gayrimenkullerin fiyatları düşüyor. Bana göre seçimlerden sonra hareket yaşanacak.”

Fırsat Projeleri

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Haftanın Fırsat Projesi 4

İSTANBUL / BAHÇEŞEHİR

Projede Fırsat'a Özel %25 İndirim Fırsatı

Projede Fırsat'a Özel %25 İndirim Fırsatı

Yaz Fırsatı 3

AYDIN / KUŞADASI

Kuşadası'nda Projede Fırsata Özel Fiyat Avantajı...

Kuşadası'nda Projede Fırsata Özel Fiyat Avantajı...

Yaz Fırsatı 4

İZMİR / MENEMEN

İzmir'de Dev Yatırım Fırsatı

İzmir'de Dev Yatırım Fırsatı

Yaz Fırsatı 8

ANTALYA / ALANYA

Akdeniz'in İncisi Alanya'da Harika Yaz Fırsatı

Akdeniz'in İncisi Alanya'da Harika Yaz Fırsatı

Boutique Panorama Bahçeşehir

İSTANBUL / BAHÇEŞEHİR

Projede Fırsat'a Özel Kampanya

Projede Fırsat'a Özel Kampanya