home
kapat

13. Gayrimenkul Fuarı Kapılarını Açtı!

Körfez yatırımcılarını Türk gayrimenkul sektörü ile buluşturan 13. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi konut üreticileri ve alıcılarını bir araya getirdi. İşte detaylar...

13. Gayrimenkul Fuarı Kapılarını Açtı!
23.03.2019 - Cumartesi

13. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi bu yıl da kapılarını sektör temsilcilerine ve yatırımcılara açtı. Körfez yatırımcılarının Türk gayrimenkulünü yakından tanıma fırsatı yakaladığı, alıcı, satıcı ve yatırımcıyı buluşturan fuar 23-24 Mart tarihleri arasında açık olacak. Aynı zamanda Arap yatırımcılar için de bir zirvenin yapıldığı fuar körfez bölgesinden yatırımcıları Türk gayrimenkulü ile bir araya getiriyor.

Körfez Yatırımcıları Türk Gayrimenkulü İle Bir Araya Geliyor

Hilton Convention Centar'da gerçekleştirilen olan 13. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi Suudi Arabistan, Dubai, Kuveyt, Katar, İran, Irak, Azerbaycan ve Türkmenistan gibi ülkeleri Türk gayrimenkul sektörü ile buluşturacak. Fuara konut alımında konut satın almak isteyenler, yerli ve yabancı yatırımcı kuruluşlar, işyeri satın almak/kiralamak isteyenler, işadamları, sektör temsilcileri, yatırımcılar, bireysel alıcılar, gayrimenkul yatırım uzmanları ve danışmanları, emlak şirketleri, proje yöneticileri ve daha birçok sektör temsilcisi katılıyor.  

Mücahit Demirtaş: “Her Türlü İş Birliğine Hazırız”

13. Gayrimenkul Fuarı’nda sektöre dair değerlendirmelerini aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, şöyle konuştu: “Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ve Türkiye’den gayrimenkul almak isteyenlerin Türk temsilciliklerine giderek alım yapabileceği temsilcilikler oluşturuyoruz. Ülkemizde inşaat faaliyetleri ve yatırımları tüm hızı ile devam ediyor. Bir durağanlık donemi geçirdik fakat bu sadece Türkiye’deki ekonomik durgunluktan kaynaklanmıyor. Şehirlerimizin ihtiyaçları devam ediyor. Yatırımcılar bu sektörün geleceğine inanmaları açısından her tür güvencenin devlet eli ile verildiğini dikkat almalılar. Yabancılarla olacak her türlü işbirliğine de hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bugün bu fuar tüm ülkeler açısından en doğru ve yerinde bir aksiyondur.  13. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk gayrimenkul zirvesinin tüm iş dünyası  ve yatırımcılar içi hayırlı olmasını diliyorum.”

Erdoğan Bayraktar: “Seçim Sonrası Hareket Yaşanacak”

“Bu fuarların amacı gayrimenkul almak isteyenlerin bu projeleri daha rahat görebilmesi demektir.” Diyen Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, şöyle devam etti: “Bazı kesimler her yerin beton olduğunu iddia ediyor. Biz de betonlaşmaya karşıyız. Hal böyle iken ülkemizde eve ihtiyacı olup da parası olmayanlara şefkatle yaklaşmak devlete düşmelidir. Biz de kamuda görev yaptığımız sure içinde 8 yılda 500 bin konut yaptık, bununda yüzde 85 ini fakire ürettik. Devlet tüm talebe yetişemez, özel sektörün de çalışması gerekiyor. Devlet regülatör görevi görecek. Devletin düzenleyici ve alt gelir grubuna yönelik çalışmaları olması lazım. Şu anda inşatçılar zor durumda ve inşaat sektörü de zor durumda. Maliyetler artıyor. Üretilen inşa edilen gayrimenkullerin fiyatları düşüyor. Bana göre seçimlerden sonra hareket yaşanacak.”

Emlak Editörü
Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.
 • Ege Vadisi

  ANKARA / ÇANKAYA

  Sinpaş Ege Vadisi'nde 0,75 Vade Oranı

  Sinpaş Ege Vadisi'nde 0,75 Vade Oranı

 • Sinpaş Marina Ankara

  ANKARA / ÇANKAYA

  Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

  Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

 • Aydos Land

  İSTANBUL / PENDİK

  2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

  2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

 • Metrolife

  İSTANBUL / SANCAKTEPE

  Yuva Kuracaksan Net 0,79 Vade Oranıyla Ev Alacaksın Sinpaş'tan

  Yuva Kuracaksan Net 0,79 Vade Oranıyla Ev Alacaksın Sinpaş'tan

 • Demir Country

  İSTANBUL / BEYLİKDÜZÜ

  Projede Fırsat'tan Demir Country'e Özel Tatil Kampanyası!

  Projede Fırsat'tan Demir Country'e Özel Tatil Kampanyası!

 • Nirvana Güneşli

  İSTANBUL / BAĞCILAR

  İstanbul'un Merkezinde Böyle fiyat Yok!

  İstanbul'un Merkezinde Böyle fiyat Yok!

yukarı