İstanbul Fatih Konut Projeleri


Fatih Konut Projeleri Hakkında

İstanbul'un Avrupa Yakası'ndaki gözde ilçelerinden biri olan Eyüp, doğuda Sarıyer, güneydoğuda Kâğıthane ve Beyoğlu, güneyde Gaziosmanpaşa, Fatih ve Sultangazi, güneybatıda Başakşehir ve batıda Arnavutköy ilçelerine komşudur.

Lüks projenin yer aldığı Fatih, yapım aşamasında olan ve yapımı planlanan yeni projeye de ev sahipliği yapacaktır. Projelerin çoğalmasıyla da yeni yaşam alanlarının oluştuğu Fatih, değerine değer katan ilçelerindendir.

Teknik ve sosyal donatılarıyla eksiksiz Fatih konut projeleri, ileri inşaat teknolojileri ve estetik kaygıyı ön planda tutan yaklaşımla inşa edilmiştir. Fatih'deki yeni projelerin hepsinde AVM, güvenlik, spor alanları, çocuk oyun parkları ve havuz, yürüyüş parkuru gibi sosyal donatılar mevcuttur.

FATİH EV FİYATLARI

Fatih ev fiyatları, 2+1 daireler ve son 12 yıl ölçü alındığında yüzde 275 oranında artış göstermiştir. 2003 yılında 103 bin TL olan bir konut, günümüz itibariyle ortalama 386 bin TL'ye yükselmiştir.

FATİH KİRA FİYATLARI

Fatih ilçesinde ev kiraları da yine 2+1 daireler ve son 12 yıl baz alındığında yüzde 360 oranında artmıştır. Buna göre 2003 yılında ortalama 398 TL civarı olan kira fiyatları, 2016 itibariyle bin 830 TL seviyesine yükselmiştir.

FATİH ULAŞIM

Fatih ilçesine çevre ilçelerden çok sayıda İETT ve özel halk otobüs hattı mevcuttur. Ayrıca Fatih'e metro ve minibüslerle de ulaşmak mümkündür.