Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı Yenileniyor

Zeytinburnu’nda yer alan 15 Temmuz Meydanı’nda yenileme çalışmaları başladı.

Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı Yenileniyor
22.08.2017 - Salı

Zeytinburnu’nun merkezi konumları içerisinde bulunan 15 Temmuz Meydanı’nda yenileme çalışmaları başladı.

Zeytinburnu Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iş birliğiyle ilçenin yoğun noktalarından 15 Temmuz Meydanı yeni bir görünüme kavuşacak. Yeniden düzenlenerek daha ferah bir hale getirilecek olan 15 Temmuz Meydanı’na ağaçlandırmayla birlikte oturma alanlarına gölgelikler ilave edilecek.

,


Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi ve Zeytinburnu İlçe Kaymakamlığı’nı ayıran yol birleştirilerek mekan bütünlüğü sağlanacak. Tüm bunların yanı sıra meydanda 15 Temmuz şehitleri anısına bir rölyef yapılacak. Yeni düzenlemeyle 15 Temmuz Meydanı daha modern bir görünüme kavuşacak.

Yeni Meydan Ağaçlandırılacak

Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Semih Demirci, yenileme çalışmalarıyla ilgili açıklamada bulundu. Demirci: ''15 Temmuz Meydanı, ilçemizin en önemli toplanma alanı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle meydanımızı yenileme çalışmalarını başlattık. Meydanımız hali hazırda 58'inci Bulvar’da devam eden bakım onarım çalışmalarına uygun olarak yenilenecek. Artık meydanda bir sahne olacak, böylece portatif sahne kurmak zorunda kalmayacağız. Aynı zamanda meydanımızı yeşillendirip alana gölgelikler ilave edeceğiz. Böylece vatandaşlarımız hem yaz hem kış meydanı daha rahat kullanabilecek'' dedi.

Fırsat Projeleri