Yüzlerce Konuta Binlerce Talip!

Üst segment konut projelerine imza atan Dap Yapı'nın İzmir'de hayata geçirdiği 700 konutluk projesine şimdiden 13 bin 500 talep geldi.

Yüzlerce Konuta Binlerce Talip!
16.08.2017 - Çarşamba

Üst segment konut projelerine imza atan Dap Yapı'nın İzmir'de hayata geçirdiği 700 konutluk projesine şimdiden 13 bin 500 talep geldi. Konuyu değerlendiren Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, İzmir'de kalıcı olmak istediklerini söyledi.

İstanbul'da Dragos Royal, Teras Kule ve İstMarina gibi projelerle adından söz ettiren Dap Yapı, İzmir'de de adından söz ettirmek istiyor. Bornova'da 400 milyonluk yatırım değerine sahip proje için kolları sıvayan Dap Yapı'nın, 30 katlı iki blokta 700 konuttan oluşan projesine şimdiden 13 bin 500 talep geldi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate indirmesi beklenen otoban projesi ve Körfez Geçiş Köprüsü İzmir'in kırılma noktası. Biz de bu şehre inandık ve yatırım kararı aldık. İzmir'de tek bir proje ile kalmayıp, arazi geliştirmeye devam edeceğimizi de şimdiden söyleyebilirim. İzmir'de kalıcı olacağız" ifadelerini kullandı.

Başkan Ziya Yılmaz, 2016'da İzmir'in 24 bin yeni göç aldığını anımsatarak, "Dünyada sanayisi en hızlı büyüyen ikinci şehir İzmir. Gelen turist sayısı ise 1 milyonu buluyor. Her yönden geleceği parlak olan İzmir'de gayrimenkul değerleri de yükseliyor. 2 sene sonra yeni ve güzel bir projeden metrekaresi 10 bin liranın altında ev bulmak güç olacak. Şehirde yapı stoku oldukça eski. Biz de kentsel dönüşüm konusunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız" şeklinde konuştu.

YEREL MİMARİYE ÖNEM VERİLECEK

Yeni projenin denize bin - bin 200 metre mesafede bulunduğunu kaydeden Yılmaz, İzmir'in yerel mimarisine uygun bir proje geliştireceklerini kaydetti. Yılmaz, "İstanbul'da agresif projeler yaptık. 180 derece dönen bina, vazo mimarisindeki Vazo Kule, Tango yapan çiftten esinlendiğimiz Tango Kule, Taksim'deki bal peteği görünümündeki projemiz bunlardan birkaçı. İzmir'de balkonlu ve teras evler yapmaya karar verdik" diye konuştu.

Emlak Konut GYO işbirliğiyle Kartal'da hayata geçirilen İstMarina projesindeki alışveriş merkezi hakkında da bilgi veren Yılmaz, 70 bin metrekare kiralanabilir alan ve 160 mağazası bulunacak alışveriş merkezinde yüzde 75 doluluk oranını yakaladıklarını söyledi.

Bu projenin yol ve kavşakları için de 45 milyon lira yatırım yaptıklarını anımsatan Yılmaz, İstMarina'da bin 611 birimin yer aldığını ve evlerin de yüzde 92'sinin satıldığını aktardı. Yılmaz, bayramdan sonra konut teslimlerine başlayacaklarını dile getirdi.

Fırsat Projeleri

İstmarina

İSTANBUL / KARTAL

İstanbul'un Yeni Yaşam Merkezi

İstanbul'un Yeni Yaşam Merkezi

DAP Teras Kule

İSTANBUL / KARTAL

Kartal’da Keyifli ve Karlı Bir Yatırım!

Kartal’da Keyifli ve Karlı Bir Yatırım!

DAP Vazo Kule

İSTANBUL / MALTEPE

Sürprizlerle Dolu Bir Yaşam

Sürprizlerle Dolu Bir Yaşam

DAP Dalga Kule

İSTANBUL / MALTEPE

Estetiğin ve Konforun Yeni Merkezi

Estetiğin ve Konforun Yeni Merkezi

DAP Burgu Kule

İSTANBUL / MALTEPE

'Estetik' Burgu Kule'de Vücut Buluyor

'Estetik' Burgu Kule'de Vücut Buluyor

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'de Yaşam Başladı

AND Pastel'de Yaşam Başladı