TOKİ Safranbolu Evleri Satışa Çıktı!

TOKİ'nin Karabük Safranbolu'da inşa ettiği 200 konut kura yöntemiyle bugün satışa çıkıyor. Daireler 98 bin TL'den başlıyor.

TOKİ Safranbolu Evleri Satışa Çıktı!
09.10.2017 - Pazartesi

TOKİ'nin Karabük Safranbolu'da inşa ettiği 200 konut kura yöntemiyle bugün satışa çıkıyor. Daireler 98 bin TL'den başlıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) alt gelir grubu için konut yapmaya devam ediyor. Karabük Safranbolu'da inşa ettiği 200 konutun satışı için başvuruları bugün almaya başlıyor.

Projedeki dairelerin hepsi 2+1 olarak tasarlandı. 75 metrekare büyüklüğe sahip dairelerin fiyatları 98 bin 795 TL ile 134 bin 636 TL arasında değişiyor. TOKİ Karabük Safranbolu Evleri’nde yüzde 12 peşin ödemelerde 180 ay taksit imkanı sunuluyor. Başvurular 9 – 20 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Çok fazla başvuru olması durumunda 26 Ekim’de kura çekilişi yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

- T.C. vatandaşı olması,

 - Karabük il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli  bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

- Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.)

- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
 

Fırsat Projeleri