Tekfen'den 438 Milyon Dolarlık Yeni Proje!

Tekfen İnşaat, Kazakistan'da 438 milyon dolarlık proje yapmaya hazırlanıyor.

Tekfen'den 438 Milyon Dolarlık Yeni Proje!
24.11.2017 - Cuma

Türkiye'nin önemli inşaat firmalarından Tekfen Holding'in bağlı şirketlerinden Tekfen İnşaat'ın yüzde 50 hissesine sahip olduğu Gate İnşaat Kazakistan'da yeni bir projeye imza atacak. Gate İnşaat'ın Tengiz Petrol ve Gaz Sahasında "Gelecek Gelişim Projesi - Kuyubaşı Basınç Yönetim Projesi, İnşaat, Mekanik, Elektrik ve Enstrüman Montajı" işlerini ait 55 ayda tamamlayacak. Tekfen İnşaat'ın Kazakistan'da yapacağı yeni projenin 438 milyon dolar olacağı ve eşdeğeri bedelli sözleşmenin bugün imzaladığı belirtildi. 

Tekfen Holding A.Ş. yüzde 50 hissesine sahip olduğu Gate İnşaat'ın Kazakistan'da yapacağı yeni proje için bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yaptı.

Tekfen Holding'in KAP açıklaması:
"Bağlı şirketlerimizden Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş'nin %50 hissesine sahip olduğu Gate İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş, Tengizchevroil (TCO) ile Kazakistan'ın Tengiz Petrol ve Gaz Sahasında "Gelecek Gelişim Projesi - Kuyubaşı Basınç Yönetim Projesi, İnşaat, Mekanik, Elektrik ve Enstrüman Montajı (Future Growth Project – Wellhead Pressure Management Project, Area 51 Multi Well Pad, Civil, Mechanical, Electrical and Instrumentation Installation)" işlerine ait 55 ayda tamamlanacak,  438 milyon USD eşdeğeri bedelli sözleşmeyi 24/11/2017 tarihinde imzalamıştır."

Fırsat Projeleri