Sur Yapı Satış Ofislerine; Sihirli Mimari Dokunuş!

Aydınlatma tasarımı ile sergileme ortamının ziyaretçiyi kendisine çektiği Sur Yapı satış ofislerinde, ahşap ve mermerle mükemmel bir uyum yaratıldı.

Sur Yapı Satış Ofislerine; Sihirli Mimari Dokunuş!
17.11.2017 - Cuma

Aydınlatma tasarımı ile sergileme ortamının ziyaretçiyi kendisine çektiği Sur Yapı satış ofislerinde, ahşap ve mermerle mükemmel bir uyum yaratıldı.

Bayrampaşa Axis AVM ve Kağıthane Axis AVM içerisinde yer alan Sur Yapı satış ofisleri, Mimari ve iç mimari tasarımlarını teknolojik, estetik ve fonksiyonel bir anlayışla şekillendiren Batur ve Batur Mimarlık tarafından tasarlandı. Sur Yapı satış ofislerinde yapılan yeni mimari düzenleme sayesinde kişinin alışveriş merkezinden soyutlanarak kendisini projenin içerisinde hissetmesine olanak sunuluyor.

Daha önce kurumsal ofis ve konut projeleri başta olmak üzere, farklı yapı tipolojilerinde bir çok mimari ve iç mimari projelere imza atan Yüksek Mimar Kutluer Batur ve Yüksek Mimar Aylin Batur ortaklığındaki Batur ve Batur Mimarlık, Sur Yapı için ayrıcalıklı tasarımlar yaptı. Bayrampaşa Axis AVM ve Kağıthane Axis AVM içerisinde yer alan satış ofislerinin tasarımında kullanılan aydınlatma ve malzemelerin yakaladığı uyum sayesinde, satış ofislerinde aydınlık ve ferah bir hava yaratıldı.

Mermer ile Ahşabın Uyumu!

Yapılan tasarım sayesinde,  alışveriş merkezi koridorlarında gezen ziyaretçilerin rahatlıkla içerideki maketleri  görebileceği, projeler hakkında görsellere ulaşabileceği ve çekinmeden satış sorumlularına fiyat sorabilecekleri bir tasarım oluşturuldu. Bayrampaşa Axis AVM ve Kağıthane Axis AVM içerisinde yer alan satış ofisleri için etkileyici bir ortam kurgulayan Batur ve Batur Mimarlık, kişinin istediği daireyi, konumunu görerek seçeceği rahat bir sergileme alanı yaratarak, kendisini özel hissetmesine olanak sunuyor. 

Mevcut duvarı bütünüyle ışıklı görsellerle kaplayarak ziyaretçilere kendilerini projenin içinde hissettiren Batur ve Batur Mimarlık, kullandığı malzemeler ve detaylar sayesinde iç mekan tasarımını zenginleştirdi. Tasarımda ön plana çıkan, mermer ile ahşabın uyumu büyük beğeni topluyor. Satış görevlilerin olduğu alanda ise mermer duvar kaplaması ve bazası kullanarak sakin ve yumuşak bir geçiş sağlanıyor. Tasarımda ayrıca, latalar ile dilimlenmiş bir tavan tercih edilerek dinamik bir atmosfer kazandırıldı.

Fırsat Projeleri