Riva Ekoköy Projesinin Detayları Belli Oldu!

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Riva Ekoköy Projesi hakkında detayları açıkladı.

Riva Ekoköy Projesinin Detayları Belli Oldu!
17.08.2017 - Perşembe

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Riva Ekoköy Projesi hakkında detayları açıkladı. Özbek, projede büyüklükleri 120 ila 240 metrekare olan yaklaşık 900 villa olacağını söyledi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Riva arazisine ilişkin ihaleyi ve orada hayata geçirilecek Riva Ekoköy projesi hakkında bilgi verdi. Galatasaray'a gelen bütün yönetimler Riva ve Florya'daki gayrimenkullerin değerlendirilmesi konusunda düşünceleri olduğunu ancak bunda başarılı olunamadığını anlatan Dursun Özbek, "Adnan Polat zamanında ruhsat çıkarılmış, bazı temeller atılmış ama bir türlü amacına uygun gelişmesi yapılamamış. Bu Riva arazisinin satın alma amacı Galatasaray Spor Kulübü'ne finansal katkı sağlar diye düşünülmüş bir husus aslında. Selahattin Beyazıt başkanımız da ileride Galatasaray'ın buna ihtiyacı olur diye satın almış. Ben de seçilmeden evvel bunu seçim manifestosunda ifade ettim. İlk çalışmalarım bu oldu. Büyük inşaat firmalarıyla görüşmelerde bulunduk. Ama görüştüğümüz firmalar girmek istemedi" ifadelerini kullandı.

PROJE BÜYÜK

Projenin büyük olmasının bunda etkin olduğunu aktaran Özbek, "Ya kapasitelerine uygun değildi, ya da başka bir nedenden uygun görmediler. Emlak Konut ve  TOKİ Türkiye'nin en büyük inşaat firmaları. Bu manada ben Sayın Cumhurbaşkanı'nı ziyaret edip destek istedim. Bizi kırmayıp bu desteği vererek Emlak Konut'la yapılabileceğini ifade etti ve Emlak Konut'la ilişkilerimiz böylece başlamış oldu. Bir avan proje hazırlandı. Buna bağlı olarak da ihaleye çıkıldı. İhale haziran ayında yapıldı. 8 prestijli firma bu ihaleye katıldı. İhale bedelleri itibarıyla katılan firmalar hasılat payı olarak ilk aşamada aşağı yukarı 3,5 milyar liranın üstünde genel bir hasılat teklif ettiler. Bu arada çeşitli oranlarda Galatasaray'ın payına düşecek rakamları da verdiler. Emlak Konut da en yüksek oranı veren firmaya ihaleyi verdi. Emlak Konut'un yaptığı projeler çerçevesinde şuna dikkat çekmek lazım: Bu ihaleler çerçevesinde ortaya çıkan rakamlar, başta verilen rakamların iki katına çıkabiliyor. İlk teklifteki hasılat 3-3.5 milyar lira arasında önerildi. Demek ki bu proje tamamlandığında 5.5 – 6 milyar liraya çıkabilir. Buradan da Galatasaray'ın payına 1.5-2 milyar lira düşmesini öngörüyoruz" şeklinde konuştu.

Özbek, projenin orta vadeli olduğunu ve 4 yıl içinde bitmesinin planlandığını kaydetti.

Proje hakkında detayları da açıklayan Özbek, projenin villa ağırlıklı bir ekoköy projesi olduğunun altını çizerek, "İstanbul'un Karadeniz sahilinde, tabiatın içinde yemyeşil, ama merkeze çok yakın bir kompleks olacak.  120 metrekareden 240 metrekareye kadar 900'e yakın ve her birinin kendine ait bahçesi de olan villalar ile rekreasyon alanları, spor tesisleri, eko tarımın yapılabileceği alanlar yer alacak" diye konuştu.
 

Fırsat Projeleri

Esenler Emlak Konutları

İSTANBUL / ESENLER

Ev almak artık çok kolay

Ev almak artık çok kolay

Nevşehir Emlak Konutları

NEVŞEHİR / NEVŞEHİR

Nevşehir’in Merkezinde Yaşam…

Nevşehir’in Merkezinde Yaşam…

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

Çiftçi Towers

İSTANBUL / BEŞİKTAŞ

İstanbul Kadar Eşsiz Bir Yaşam...

İstanbul Kadar Eşsiz Bir Yaşam...

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde