OYAK Seyrantepe İhalesi'ni Aşçıoğlu-Yılsan Holding Kazandı

OYAK İnşaat’ın Seyrantepe’de yer alan 22 bin 444 metrekarelik arsa için düzenlediği ihaleyi 825 milyon TL bedelle Aşçıoğlu -Yılsan Holding Ortaklığı kazandı. İhale kapsamında OYAK İnşaat’a ödenecek bedel 330 milyon TL olarak açıklandı.

OYAK Seyrantepe İhalesi'ni Aşçıoğlu-Yılsan Holding Kazandı
05.07.2018 - Perşembe

OYAK İnşaat’ın Seyrantepe’de yer alan 22 bin 444 metrekarelik arsa için düzenlediği ihaleyi 825 milyon TL bedelle Aşçıoğlu-Yılsan Holding Ortaklığı kazandı.

İlk oturumu 14 Mayıs’ta OYAK İnşaat tarafından düzenlenen Seyrantepe Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin ikinci oturumunda kazananı Aşçıoğlu – Yılsan Holding Ortaklığı oldu. 

825 Milyon TL Bedelle

Seyrantepe’de Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu yakınındaki OYAK İnşaat’ın 22 bin 444 metrekarelik konut ve ticaret imarlı arsa için gerçekleştirdiği ihaleyi 825 milyon TL bedelle Aşçıoğlu – Yılsan Holding Ortaklığı kazandı. İhale kapsamında OYAK İnşaat’a ödenecek bedel 330 milyon TL olarak açıklandı.

İrfan Aşçıoğlu: “İstanbul’a ve Ülkemize Yakışır Bir Proje Yapacağız”

Aşçıoğlu’nun Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Aşçıoğlu, yaptığı değerlendirmede şunları dile getirdi: “Ortağımız Yılsan Holding ile birlikte başta İstanbul olmak üzere ülkemiz adına böylesi önemli bir ihaleyi kazanmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Aşçıoğlu olarak bugüne kadar İstanbul’un önde gelen yerleşim yerlerinde projelere imza attık. Bundan sonraki adımımız ortağımız Yılsan Holding’le birlikte Seyrantepe olacak. Ülkemizin geleceğine ve büyüyen ekonomimize güveniyoruz. Bu doğrultuda Seyrantepe arazisi için projelendirme çalışmalarımızı hızla tamamlayıp İstanbul’a ve ülkemize yakışır bir projeyi daha hayata geçireceğiz.” 

Fırsat Projeleri