Konut Almak İsteyenler Elini Çabuk Tutsun!

down

Konut alırken kredi kullanacaklara müjde! Konut kredilerinde beklenen faiz indirimleri nihayet yapıldı. Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank, konut ve tüketici kredilerinin faiz oranlarını düşürdüklerini açıkladılar.

Üç Büyük Bankadan İndirim Hamlesi!

Konut satışlarında yaşanan durgunluğun sebebi olarak gösterilen kredi faizlerinde beklenen indirim yapıldı. Merkez Bankası’nın politika faizinde uyguladığı 425 puanlık indirimin ardından kamu bankalarından da beklenen hamle geldi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bu anlamda ilk adımı atarak, kredi faiz oranlarında indirim yaptıklarını duyurdular.

Faizler Yüzde 1'in Altına Çekildi!

Ziraat Bankası, 1 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olmak üzere konut, tüketici ve kurumsal kredi faiz oranlarında indirime gittiğini açıkladı. Banka, konut kredisi faiz oranlarını 500 bine kadar olan kredilerde maksimum 180 aylık vadelendirmeler için yüzde 1'in altına çekerek aylık yüzde 0,99'a indirdi.

180 Ay Vade Olanağı!

Ziraat Bankası’nın uyguladığı faiz oranları, 500 bin liraya kadar olan konut kredileri için 180 aylık vadede yüzde 0,99, 500 bin lira ile 1 milyon lira arasındaki kredilerde yüzde 1,19 ve 1 milyonun üzerindeki tutarlarda aylık 1,39 olarak belirlenmiş durumda. Bunun dışında tüketici kredilerinde de indirime giden Ziraat Bankası, maaş müşterilerine azami 60 ay vade için yüzde 1,49'dan, diğer müşterilere ise yüzde 1,59'dan tüketici kredisi kullandırıyor.

Tüketiciler Rahat Nefes Alacak!

Ziraat Bankası dışında konut kredisi faizlerini yüzde 1’in altına düşüren diğer bankalar ise VakıfBank ve Halkbank oldu. VakıfBank, 180 aylık vadelendirmede 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinin aylık faiz oranını yüzde 1,49’dan yüzde 0,99'a indirdi. Halkbank ise yine 500 bin TL’lik tutarda ve azami 180 ay olarak belirlenen vadelendirmelerde konut kredilerinin aylık faizlerini yüzde 0,99 olarak uygulayacak.

En Uygun Projeler En Uygun Fiyatlarla!

Konut almak için en uygun faiz oranlarının sunulduğu bu dönemde elinizi çabuk tutun. Projedefırsat.com’a özel ödeme alternatifleri ve fiyatları ile bütçenizi zorlamadan kolayca daire sahibi olabileceğiniz konut projelerimize göz atın.

1. Başakkent Gölet

2. 5.Levent Güzeltepe

3. Folkart İncity

4. Folkart Yaka Evleri

5. Elite Residence

6. Yelken Evleri

7. Haftanın Fırsat Projesi 3

8. Mon Reve Eyüp

İLGİLİ PROJELER

Mon Reve Eyüp

İSTANBUL / BAYRAMPAŞA

Folkart İncity

İZMİR / BORNOVA

Yelken Evleri

BURSA / MUDANYA

Haftanın Fırsat Projesi 3

İSTANBUL / KAĞITHANE

Folkart Yaka Evleri

İZMİR / KARŞIYAKA

Başakkent Gölet

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Elite Residence

İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE