İnşaat Firmaları Taşeron Bankası İle Dünyaya Açıldı!

Türk girişimcinin katkılarıyla faaliyet gösteren Taşeron Bankası 17 bin 800 taşeron firmayı bünyesinde bulunduruyor.

İnşaat Firmaları Taşeron Bankası İle Dünyaya Açıldı!
09.10.2017 - Pazartesi

Türk girişimcinin katkılarıyla faaliyet gösteren Taşeron Bankası 17 bin 800 taşeron firmayı bünyesinde bulunduruyor.

Türk girişimci Emrah İnanç, yerli ve yabancı dev müteahhitlik firmalarının taşeron ihtiyacını karşılamak için Taşeron Bankası'nı kurdu. Türk taşeron firmalarıyla müteahhitleri bir araya getiren bir platform olmadığını vurgulayan İnanç, "Türk müteahhitlik sektörü dünyada Çin'den sonra ikinci sırada yer alıyor" dedi.

Dünyadaki müteahhitlerin yüzde 98'inin projelerini taşeron firmalara yaptırdığına dikkati çeken İnanç, Türk taşeron firmalarının, çalışma disiplini, kalite ve işi zamanında bitirme özelliğiyle öne çıktığını kaydetti. Türk taşeron firmalarıyla müteahhitleri ortak bir platformda buluşturmak için "www.taseronbankasi.com" sitesini kurdu. Emrah İnanç konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. 

"22 ülkeye taşeron gönderdik"

İnanç, müteahhitlik firmalarının, Taşeron Bankası üzerinden istediği her alanda taşeron firmalara ulaşabildiğine işaret ederek, "Sitemiz, devlet tarafından ihale edilmiş işleri alan müteahhitlere hizmet veriyor. 2013'ten bugüne kadar 900'den fazla projeye taşeron temin ettik. Bunların 128'i yurt dışındaki projeler. Katar, Dubai, Gana, Fransa, Umman, Suudi Arabistan ve Azerbaycan'ın aralarında yer aldığı 22 ülkeye Türk taşeron firmalarını gönderdik." dedi.

İnanç, İtalya ve Fransa'daki bazı yabancı firmaların, Avrupa ve Ortadoğu'daki işlerinde özellikle Türk taşeronları tercih ettiğini vurgulayarak, "Türk çalışanlar, pek çok bölgede etnik yapı ve coğrafi şartlara uyum sağlıyor" dedi.
 
Site bünyesinde 2 bin 650 müteahhitlik firması, 17 bin 800 taşeron firma ve buralarda çalışan 400 binden fazla işçi bulunduğunu aktaran İnanç, böylece dünyanın en büyük inşaat firması datasının oluştuğunu belirtti.

Suudi Arabistan ve Katar'dan teklif var

İnanç, Suudi Arabistan, Tunus ve Fas'ın da benzer uygulamanın ülkelerinde kurulmasını talep ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti: 
"Taşeron Bankasına Suudi ve Katarlı yatırımcılar ortak olmak istiyor. Global inşaat sektörüne hizmet sunmak için de yabancı dillerde 'Subconbank.com' sitesini devreye alacağız. Ekonomi Bakanlığından yurt dışındaki ticaret müşavirlikleri aracılığıyla sitenin tanıtımı için destek istedik. Dubai ya da Katar'a ofis açmayı düşünüyoruz." 

Yurt dışında iş yapan müteahhitlerin inşaat malzemesi tedariklerini kolaylaştıracak sistemin de sitede yer alacağını anlatan İnanç, böylece, inşaatçılar ve yerel inşaat malzemesi firmalarını bir araya getireceklerini, firmaların asfalt, çimento, beton ve akaryakıt gibi pek çok üründe fiyat teklifi alabileceğini söyledi.
 

Fırsat Projeleri