Gebze - Darıca Metrosu'nun İhale Tarihi Belli Oldu

Gebze ile Darıca'yı birbirine bağlayacak metro hattı için ihale tarihi belli oldu.

Gebze - Darıca Metrosu'nun İhale Tarihi Belli Oldu
15.08.2017 - Salı

Gebze ile Darıca'yı birbirine bağlayacak metro hattı için ihale tarihi belli oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, metro projesinin ihalesinin 2018'in ilk yarısında yapılacağını söyledi.

Gebze Belediyesi Başkanı Adnan Köşker'i makamında ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.  Gebze Belediyesi ile birlikte yapılacak projeler ile ilgili gerçekleştirilen toplantının ardından konuşan İlham Bayram, toplantıda Gebze-Darıca Metro Hattı projesinin masaya yatırıldığını belirterek,  Gebze’nin Kocaeli’nin önemli bir ilçesi olduğunu söyledi.

Bayram, "Biz burada Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımlarımızı hız kesmeden devam ediyoruz. Gebze Belediyemizde çalışmalarını hiç aksatmadan sürdürüyor. Yaklaşık 15,5 km uzunluğunda ve 12 istasyona sahip Gebze-Darıca Metro Hattının ön projeleri yaklaşık 5 ay önce tamamlandı ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM)'ne onaylatıldı. Söz konusu projede uygulamaya esas kesin projeler tamamlanma aşamasında olup gerekli ihale hazırlıklarının ardından 2018 yılının ilk yarısında Gebze-Darıca Metro hattının yapım ihalesine çıkılması hedeflenmektedir" şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi ile her zaman uyum içinde bir çalışma sürdürdüklerini dile getiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ise ''Büyükşehir Belediyesi yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Biz de Gebze Belediyesi olarak Büyükşehir Belediyesi ile büyük bir uyum içinde çalışıyoruz. Yapılan bu toplantıda Genel Sekreterimize bilgi aktarımı gerçekleştirdik. Projelerin kentimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Fırsat Projeleri