Fuzul'dan Yeni Hedef: 2.5 Milyarlık Yatırım

Fuzul Grup, gözünü Emlak Konut ve TOKİ ihalelerine dikti. Grup, 2018 yılının sonuna kadar 2.5 milyar TL'lik yatırım yapmayı hedefliyor.

Fuzul'dan Yeni Hedef: 2.5 Milyarlık Yatırım
06.09.2017 - Çarşamba

İnşaat sektörünün öncü firmalarından Fuzul Grup, gözünü Emlak Konut ve TOKİ ihalelerine dikti. Grup, 2018 yılının sonuna kadar 2.5 milyar TL'lik yatırım yapmayı hedefliyor.

İstanbul'un yeni yaşam merkezi olarak dikkat çeken Başakşehir'de 8 projeye imza atan Fuzul Grup, şimdi de kentsel dönüşüm, Emlak Konut ve TOKİ  ihaleleriyle ilgileniyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, 20 yılda devam eden projelerle 6 bin konut üretimine ulaştıklarını belirterek, "Artık şehrin merkezinde kentsel dönüşüm odaklı ve ihalelerle de yalandan ilgili olacağız" ifadelerini kullandı.

Akbal, iki yıl önce açıkladıkları 4 milyar liralık yatırımın 1,5 milyar liralık kısmının başladığını anımsatarak, "2017 ve 2018'deki ihalelerde bu 4 milyarlık yatırım tamamlayacağız" dedi. TOKİ, Emlak Konut ihalelerine ilgi duymaya başladıklarını da vurgulayan Akbal, bu süreçte yabancılarla da çok iyi temas içerisinde olduklarını söyledi.

TEKLİFLER GELİYOR

Özellikle son dönemde ihalelere birlikte teklif verdikleri Suudi Arabistan merkezli Al-Zamil Gayrimenkul’le ortaklıklarının başkalarına da örnek olduğunu aktaran Akbal, "Diğer Ortadoğu merkezli gruplar, ‘Biz de Fuzul’le iş yaptık, niye bizle ortaklık yapmıyorlar’ dediler. Rekabet ortamı oluştu. Bahreyn’den bir grup bizimle görüştü. Onlarla beraber ortaklığa hazırlanıyoruz" diye konuştu.

YABANCILAR OTURMAK İÇİN KONUT ALIYOR

Akbal, yabancıların genelde oturmak için konut aldıklarını, yatırım için alım yapanların da konutun prim yapmasının ardından kendilerine daireyi sattırdığını kaydetti. Körfez Bölgesi'ndeki yatırımcının 11 Eylül sonrası 'güvenli liman' arayışını sürdürdüğünü dile getiren Başkan Eyüp Akbal, "Türkiye'yi güvenli görüyorlar" dedi. 

Akbal, yabancı yatırımcının Türkiye'ye olan ilgisinin nedenlerini ise şöyle sıraladı: "Türkiye'deki dönüşümün hızı, üç yıl içinde binaların bitmesi ve satışının gerçekleşmesi yabancı yatırımcıya cazip geliyor. Benim buradan gidip Dubai'de iş yapmam büyük bir şey. Süreci bilmiyorum, mevzuatı bilmiyorum. Mutlaka güvenilir bir firmayla iş yapmam lazım. Onlar da bunu yapıyor; Fuzul Grupla hem Emlak Konut ihalelerinde hem de kentsel dönüşümde yer almak istiyorlar" şeklinde konuştu.

Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.