Fikirtepe'de İnşaatlar Ne Durumda? 

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, kamu arazilerinin satılması ve Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm projesi hakkında konuştu.

Fikirtepe'de İnşaatlar Ne Durumda? 
08.10.2018 - Pazartesi

İngiltere merkezli seyahat dergisi Time Out'un dünyanın en havalı 50 semti listesinde yer alan Kadıköy'deki yatırımları, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu değerlendirdi. 

“Kadıköy, Evrensel Bir Kimliğe Sahip”

Kadıköy’ün yaşanabilir ilçeler arasında yer almasına etki eden faktörler hakkında bilgi veren Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, şöyle konuştu: “Kadıköy’de yaşayanlar evrensel bir kimliğe sahip. İnsanlar hem kendisine hem de karşısındakine saygılı. Konuşan, karşı tarafı da dinleyen insanlar. Kadıköy, burada bir gün geçiren birinin bile Kadıköylüyüm diyebileceği bir havaya sahip. Türkiye’de, Anadolu’da kim varsa, hangi kültür varsa hepsini içinde barındırıyor. Irkı, dili, dini ne olursa olsun herkes sanki tek bir kimliğe, evrensel yurttaşlık kimliğine sahip insanlar haline dönüştü. Burada yurttaş oldular. Cumhuriyetin yurttaşları oldular. Büyük yurttaşlık kavramı içerisinde herkesi de eşit görüyorlar. Burası sadece İstanbul’da değil Türkiye’deki tüm sanat dallarının en yüksek olduğu ilçe. Eğitim oranı yüksek. Gençler arasında işsizliğin en az olduğu ilçe. Kamusal alanların çok kullandığı bir ilçe. Parklarında belki binlerce insan bir araya geliyor. İnsanlar, alanları huzur içinde birlikte kullanabiliyorlar. Çok sayıda tarihi köşkü restore edip yaşama döndürdük.”

"Kadıköy ve Paris’te Yaşamak Arasında Fark Olmayacak"

Kadıköy’ün gelişim süreci hakkında konuşan Nuhoğlu, “Kadıköy yaşam boyu, neye ihtiyacın varsa onu bulabileceğin bir ilçe. İşin özü bu. Tüm bunları yapmanın sırrı insanlardır. İyiden iyi çıkıyor. Bunu 4.5 sene içinde gördüm ve müthiş bir enerji yaratıldı. Önümüzdeki dönem bütün Kadıköy bir evrensel kent haline dönüşecek. Dış ilişkiler şefliği kurduk. Bir sürü genç elemanımız var. İnsanlar burada Paris’te, Berlin’de, Lizbon’da ne olduğunu da bilecekler ve takip edecekler. Burada yaşamakla Paris’te yaşamak arasındaki çok fark olmayacak. Kent kimliği ve kültürü olarak aynı duygular hissedilecek.” Dedi.

"Fikirtepe'de İnşaatlar Durdu"

“Fikirtepe bölgesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bir uygulaması var” diyerek Fikirtepe bölgesindeki inşaat çalışmalarının son durumunu aktaran Aykurt Nuhoğlu, şöyle devam etti: “Orada hiçbir yetkimiz yok. Krizle birlikte oradaki inşaatların hemen hemen hepsi durdu. Dövizin anormal şekilde yükselmesi, maliyetlerin artması ve dairelerin satılmaması inşaatları durdurdu. Kredi faizleri çok yükseldi. Yükselince borçlanma zorlaştı. Bankalar kredi vermiyor. Diğer bölgelerde yaklaşık bine yakın inşaat var. Onlarda da ciddi bir yavaşlama var. 2016’da binin üzerinde yapım ruhsatı verirken 2018’de 180 civarı verdik.”

Fırsat Projeleri

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

170 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

170 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

Sur Yapı Antalya

ANTALYA / KEPEZ

Sur Yapı Antalya'da Yaz Fırsatı

Sur Yapı Antalya'da Yaz Fırsatı

Brand İstanbul Park

İSTANBUL / BEYLİKDÜZÜ

Brand İstanbul'da Projede Fırsat'a Özel Kampanya

Brand İstanbul'da Projede Fırsat'a Özel Kampanya