EWE Turkey Holding'de Üst Düzey Atamalar!

Türkiye’de 10. yılını kutlayan EWE Turkey Holding, yeni üst düzey atamalarla kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.

EWE Turkey Holding'de Üst Düzey Atamalar!
02.10.2017 - Pazartesi

Türkiye’de 10. yılını kutlayan EWE Turkey Holding, yeni üst düzey atamalarla kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Almanya’nın güçlü enerji şirketlerinden EWE AG’nin, yüzde yüz iştiraki olarak Türkiye’de 10. yılını kutlayan EWE Turkey Holding, yeni CSO’sunu ve İnsan Kaynakları Direktörü’nün ataması belirlendi. Holding’in yeni CSO’su iştirak şirketlerinden EWE Enerji’nin Genel Müdürü Özkan Akyıldız olurken; yeni İnsan Kaynakları Direktörü de Banu Saraçlar oldu. Holding’in Satıştan Sorumlu Genel Müdürlük pozisyonuna (Chief Sales Officer/CSO) hali hazırda EWE Enerji Genel Müdürü olan Özkan Akyıldız getirildi. Öte yandan, EWE Turkey Holding yeni İnsan Kaynakları Direktörülüğüne ise, Banu Saraçlar atandı.

EWE Turkey Holding’e Deneyimli CSO!

Özkan Akyıldız, CSO olarak; EWE Turkey Holding’in iştiraklerinden EWE Enerji’nin elektrik perakende, Enervis’in enerji verimliliği ve Millenicom’un telekomünikasyondan sorumlu yetkilisi olacak. Eğitim hayatını Almanya’da tamamlayan ve Bremen Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Akyıldız; bilgi teknolojileri ve enerji sektörlerinde uzun yıllara dayanan deneyimiyle dikkat çekiyor. Kariyerine Almanya’da T-System’de BT Danışmanı olarak başlayan Akyıldız, sırasıyla BTC AG’de Danışman ve Proje Yöneticisi, ardından CEO Danışmanı ve Türkiye Sorumlusu olarak görev yaptı.
EWE Enerji Operasyon ve Satış Direktörlüğü pozisyonuna Haziran 2013 tarihinde atanan Akyıldız, Haziran 2016 tarihinden itibaren EWE Enerji Genel Müdürlüğü pozisyonunu başarıyla yürütüyor. Akyıldız, evli ve 3 çocuk babası.

İnsan Kaynaklarında Tecrübeli İsim!

Banu Saraçlar, 11 Eylül tarihinden itibaren Türkiye’de büyüme hedefi ile uzun vadeli ve piyasada kalıcı yer almayı hedefleyen EWE Turkey Holding’in İnsan Kaynakları Departmanı’nı yönetecek.Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde tamamlayan Banu Saraçlar, Yüksek Lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi dalında bitirdi. Kariyerine Eczacıbaşı Securities’de başlayan Saraçlar, Benkar ve Altınyıldız’da İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptı. 

2004 yılında Turkcell Grubu’na İK, BT, Lojistik ve Satın Alma fonksiyonlarından sorumlu İş Destek Müdürü olarak katılan Saraçlar, 2005 yılında İnsan Kaynakları Müdürü olarak atanmasının ardından 2009 yılında üst yönetim ekibine girdi. Türk Telekom grup şirketlerinde çeşitli görevler üstlenen Banu Saraçlar, 11 Eylül 2017’de EWE Turkey Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğüne atandı.

Fırsat Projeleri