Erzurum'un Büyük Yatırımı Yıkılıyor!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, yıllardır kullanılmayan Erzurum Atatürk Üniversitesi eski Araştırma Hastanesi için yaptığı ihalenin sona ermesi ile birlikte yıkım işlemlerinin başlatılacağı açıklandı.

Erzurum'un Büyük Yatırımı Yıkılıyor!
16.09.2019 - Pazartesi

Erzurum halkının merakla beklediği Atatürk Üniversitesi eski Araştırma Hastanesi ve Karadayı Konutları için nihai karar verildi. Yıkım işlemleri için geçmiş dönemlerde başlatılan ihale sona erdi. Yıllardır kullanıma kapalı olan bu binalar için yıkım ihalesini Erzurum'lu olan Çatlıoğlu firması kazandı. 

Binaların terkedilmiş ve değerli olabilecek alanlarının yıllar içinde talan edilmiş olması; oldukça pahalı olan büyük yapı  bina söküm ihalelerinin, bu yapılar için çok düşük bir fiyata sonuçlanmasına sebep oldu.

Çatlıoğlu 550 Bin TL Ödeyecek

İhaleyi kazanan Çatlıoğlu İnşaat Fırması, Atatürk Üniversitesi eski Araştırma Hastanesi ve Karadayı Konutları'nın bina sökümü için Büyükşehir Belediyesi'ne 550 bin TL ödeyeceği belirlendi. Yapılan anlaşmada Karadayı Konutları'nın 90 gün içinde tamamen sökülerek arsa haline dönüştürülmesine karar verildi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, bu çalışma ile şehrin kullanılmayan alanlarını ortadan kaldırarak vatandaşlar için daha kullanışlı yapılar inşa etmeyi ve Erzurum'u güzelleştirmeyi hedefliyor.

Bölge tamamen arsa haline gelmesinin ardından ne amaçla kullanılacağı ise ilerleyen günlerde belli olacak.

Gayrimenkul sektörüyle ilgili kredi, arsa, emlak gibi konularda 5 yılı aşkın süredir gayrimenkul uzmanı olarak bilgiler sunuyor.