Dolardan, Daha Karlı Bir Yatırım Olanağı!

Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, Arma Menta projesinin dolardan daha fazla kar sağladığına dikkat çekti.

Dolardan, Daha Karlı Bir Yatırım Olanağı!
21.11.2017 - Salı

Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, Arma Menta projesinin dolardan daha fazla kar sağladığına dikkat çekti.

Arma Menta projesinin 2017 yılı değerlendirmesini yapan Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka,  60 milyon TL’lik bir yatırımla inşa edilen projenin yatırımcısına dolardan daha fazla kar sağladığını söyledi. Konuta yatırım yapanların 2017 yılında yüksek kar elde ettiğine dikkat çeken Mahmut Okka,  projenin bulunduğu Kartal lokasyonunun konut amortisman süresinin en kısa, olan bölgelerinden biri olmasının da yüksek kar sağlamasında etkili olduğunu kaydetti.

Proje birleştirilebilir ve kompakt 82 m2’lik daireler ile 136 m2’lik büyük dairelerin yer aldığı 158 konut ve 9 ticari alan bulunuyor. Arma Menta projesi, 6 ay gibi kısa bir sürede yüzde 60 oranında satıldı ve projenin 2019 yılının Haziran ayında bitirilmesi planlanıyor. Mahmut Okka, gayrimenkul yatırımlarının dolar, borsa, altın ve benzeri yatırım araçları ile karşılaştırıldığında; kısa-orta ve uzun vade gibi bütün dönemlerde yatırımcısına yüksek kar sağladığını vurguladı.

Projede Satış Oranı Yüzde 60! 

Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, “Satışına 2017 yılının Mart ayında başladığımız projemizde o günün şartlarında 2+1 daire satın alanlar 274 bin TL gibi bir miktar ödedi. Bugün aynı dairenin değeri 400 bin TL’ye tekabül ediyor. Burada yatırımcı 126 bin TL kar sağladı. O günün şartlarında ev almayıp 274 bin TL’ye dolar satın alanlar 15 bin TL gibi bir kar sağlamış oldu.” dedi.

Mahmut Okkalar, “2017 yılında Arma Menta projemizde ev satın alanlar daha karlı çıkıyor. E5, TEM gibi ana yollara birkaç dakika mesafede inşa ettiğimiz proje, metroya da 900 metre mesafede, şehir merkezinde bulunan büyük hastanelere, AVM’lere, üniversitelere ve adliye sarayı gibi önemli kurumlara yakınlığı ile önemli avantajlar sunması yüksek kar sağlamasının en önemli nedenlerinin başında geliyor” şeklinde konuştu.

Yatırımcısına Yüzde 50 Kar!

Mahmut Okka, “İstanbul’un yeni çekim merkezi Kartal’da hayata geçirdiğimiz Arma Menta projemizde 2017 Mayıs ayında çalışmalara başladık. Arma Menta’yı bölgenin nabzını tutarak ve yatırımcıya yüksek kazanç vaadi ile hayata geçiriyoruz. Projenin şimdiden yüzde 60’ını sattık. Bu kadar kısa bir sürede büyük bir oranda satılması bizim için sürpriz bir sonuç değil. İnşaat sektöründeki deneyimimiz sayesinde yanılmadık” diye konuştu.

Projenin teslim tarihine kadar yatırımcısına yüzde 50 kar sağlayacağını öngördüklerini dile getiren Mahmut Okka, “Yüksek kazanç vaat eden projemizde yatırımcılarımıza sunduğumuz en temel avantaj, banka kredisi kullandırmak. Bu durum yatırımcımız için de büyük bir güven oluşturuyor. Yatırımcı kullandığı banka kredisi ile hem dairesini hem de parasını garanti altına almış oluyor.” şeklinde konuştu.

Arma Menta projesinin sosyal donatıları arasında; kış bahçesi, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, açık havuz, hamam, sauna, buhar odası, fitness center, servis bekleme alanı, kapalı otopark ve açık misafir otoparkı mevcut.

Fırsat Projeleri