Dolandırıcılardan TOKİ Konut Satışı!

TOKİ Başkanı Turan, bir takım kişilerin kurdukları internet sitesiyle Kayaşehir'deki konutların satışı iddiasıyla vatandaşları dolandırdıklarını belirtti.

Dolandırıcılardan TOKİ Konut Satışı!
14.09.2017 - Perşembe

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kayaşehir'deki konutlarının satışı iddiasıyla vatandaşların dolandırıldığını söyledi. Ergün Turan, dolandırıcıların İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından suçüstü yakalandığını dile getirdi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, TOKİ Kayaşehir konutlarında dolandırıcılık konusunda açıklamalarda bulundu. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yaptığı yazılı açıklamada, kurdukları internet sitesi üzerinden kurumun İstanbul Kayaşehir'deki konutlarının satışı iddiasıyla vatandaşları dolandıranların, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından suçüstü yakalandığını duyurdu.

Dolandırıcıların kurdukları internet sitesinde TOKİ'nin Kayaşehir'deki konutlarının kura çekiminde yüzde 100 garanti vaat ettiklerini hatırlatan TOKİ Başkanı Turan, yazılı açıklamasında dolandırıcılar hakkında suç duyurusunda bulunduklarını kaydederek, şunları kaydetti: "Kayaşehir'de satışa sunduğumuz konutlarımızda '300 kişiye yüzde 100 konut kazanma' adı altında sahtekarlık yapan kişiler hakkında yasal işlem başlatılmış ve İstanbul Emniyet Müdürlüğünce suç üstü yapılmıştır. TOKİ'den konut almak isteyen vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için  TOKİ  ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir. Her şeyin olduğu gibi bu işin de suistimalini yapanlar var. Vatandaşlarımıza, 'Size öncelikli alım tanıyacağız, yüzde 100 konut kazanma hakkı' diyerek onlardan para topluyorlar. Bu tarz girişimlerde bulunan vatandaşlar resmi mercilere başvurarak haklarını aramalı" 

Turan ayrıca İstanbul Kayaşehir'de satışa sunulan bin 892 konut için başvuruların 5 Eylül-20 Eylül tarihlerinde Türkiye Halk Bankasının İstanbul'daki tüm şubeleri aracılığı ile yapılabileceğini hatırlatarak, 4 Ekim'de kura çekilişinin olacağını kaydetti. 

Başkan Turan, son olarak şu bilgileri verdi: "TOKİ'den konut almak isteyen vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için, TOKİ ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir. Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında hiçbir yere, kuruma, kişiye para yatıramazsınız, onlardan daire talep edemezsiniz. Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında bir müracaat yeri yoktur. Şahıs, kurum ve şirkete müracaat olamaz. TOKİ adına kendilerine bir şey söylendiğinde, yapıldığında bunu idareye mail ve ALO TOKİ (444 86 54) iletişim kanalıyla ya da Başbakanlık İletişim Merkezine şikayette bulunsunlar. Biz takipçisi oluruz"
 

Fırsat Projeleri