Dev Dönüşüm Başlıyor!

Kentsel Dönüşüm Eylem Planı kapsamında yapılacak projelerin adresleri belirlendi. Projelerin en kapsamlı ve en büyükleri ise Esenler, Gaziosmanpaşa, Başakşehir ve Üsküdar'da yapılacak.

Dev Dönüşüm Başlıyor!
21.09.2019 - Cumartesi

Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın açıkladığı kentsel dönüşüm projelerinin detayları belli oldu. 65 bin konutluk projelerin adresleri de açıklandı. 

İstanbul'da Esenler, Gaziosmanpaşa, Başakşehir ve Üsküdar'da en büyük projelerin yapılacağı açıklanan raporda pek çok şehirle ilgili eylem planları bulunuyor. Akara'da 5 bin, Adana'da 3 bin 900, Konya'da ise 2 bin 500 konut, kentsel dönüşüm çalışmalarına dahil edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı açıkladığı 5 yıllık eylem planı kapsamında, Türkiye genelinde 1.5 milyon konutu acil dönüştürme kararı aldı. Kararların detayında ise yılda 100 bini İstanbul'da olmak üzere 300 bin konutun dönüştürülmesi planlanıyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2019 yılı içinde temel atma işlemi yapılmış 65 bin konu için çalışmaların başladığını açıkladı. 

"Elimizi Çabuk Tutmalıyız"

6.7 milyon riskli konut için yenilenme çalışmalarına başlandığını belirten Murat Kurum; "Yoğun çalışmalar sonucunda eylem planımızın ilk adımlarını belirledik. Riskli bölgelerimiz çok fazla. Vatandaşlarımızın %66'sı deprem riski taşıyan bölgelerde yaşıyor. Can güvenliği bizim için her şeyden önemli. Elimizden geleni yaparak hızlı bir dönüşüm içine girmek istiyoruz." dedi.

Kredi Editörü
Arsa Sektörüyle ilgili 4 yılı aşkın süredir arsa haberleri hakkında bilgiler sunuyor.

Fırsat Projeleri

Evora Denizli

DENİZLİ / BABADAĞ

Evora Denizli'de

Evora Denizli'de "0" Peşinatla Ev Sahibi Olun

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'den Yeni Yeni Fırsatı!

AND Pastel'den Yeni Yeni Fırsatı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sinpaş Finans Şehir'de Az Katlı Çok Farklı Yaşam...

Sinpaş Finans Şehir'de Az Katlı Çok Farklı Yaşam...

Evora İstanbul

İSTANBUL / TUZLA

Hayallerinize Kavuşma Zamanı

Hayallerinize Kavuşma Zamanı

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası