Başakşehir-Kayaşehir Metrosu İnşaat Başladı

İstanbul'da Başakşehir ve Kayaşehir yatırımcıların gözdesi olmaya devam ederken, bu bölgeler için atılan ulaşım adımları da dikkat çekiyor.

Başakşehir-Kayaşehir Metrosu İnşaat Başladı
16.08.2017 - Çarşamba

İstanbul'da Başakşehir ve Kayaşehir yatırımcıların gözdesi olmaya devam ederken, bu bölgeler için atılan ulaşım adımları da dikkat çekiyor. Büyükşehir tarafından bölgenin ulaşım ihtiyacına cevap verecek Başakşehir - Kayaşehir Metro hattı inşaatı da başladı.

Konut yatırımcısının gözde projeler hazırladığı bölgede başta Başakşehir olmak üzere semtleri Altınşehir, Şahintepe, Kayabaşı, Güvercintepe, Başak, Ziya Gökalp,  Bahçeşehir 1. Kısım, Bahçeşehir 2. Kısım Mahalleleri ve Şamlar Köyü ön plana çıkıyor.

Firmaların projeleriyle yeni bir çehreye bürünen bölgenin Başakşehir - Kayaşehir metrosuyla daha da canlanması bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi hazırlanan Başakşehir-Kayaşehir Metrosu inşaatına başlandı. 

Şenbay-Özgün-Söğüt İş Ortaklığı'nın yapacağı metro hattı, 4 istasyondan oluşuyor. Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı ile Başakşehir ve Kayaşehir arasındaki yolculuk süresi 10 dakikaya inecek.  Başakşehir Kayaşehir metro durakları ise şöyle: "Metrokent, Onurkent, Sağlıkkent, Kayaşehir Merkez"

Fırsat Projeleri