Ankara'da Konut Fazlası Mevcut!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da 100 binin üzerinde konut fazlasının olduğunu ifade etti.

Ankara'da Konut Fazlası Mevcut!
01.08.2019 - Perşembe

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da 25 milyona yetecek kadar alanın imara açıldığını ve 100 binin üzerinde konut fazlasının olduğunu söyledi.

Ankara’da şu anda 25 milyon kişiye yetecek kadar alanın imara açılmış olduğunu belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilde 100 binin üzerinde konut fazlasının olduğunu ifade etti.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Meclis Toplantısı’nda konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kentin ekonomisini ayağa kaldırmak istediklerini ve bunu gerçekleştirmek için çılgın projelerinin olmadığını söyledi.

Bu Açığı Kapatacağız

Ankara Sanayi Odası (ASO) Meclis Toplantısı'nda söz alarak konuşmaya başlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2025 yılına kadar kentte öngörülen yaşayan nüfusun 8 milyona dek ulaşacağını belirtti. Yavaş, konuşmasının devamında "Ankara'da şu anda 25 milyona yetecek kadar alan imara açılmış, 100 binin üzerinde konut fazlası var. Sanayiye gitmesi gereken paranın çoğunluğu orada gömülü olarak duruyor. Bu bir hataydı. Kolay para kazanmanın cazibesine gidildi ve bu şekilde betonlaşma temin edildi. Halbuki asıl desteklenmesi gereken sizlerdiniz. Bundan sonra inşallah bu açığı kapatacağız." Şeklinde konuştu. 

Toplantıdaki konuşmasına devam eden Mansur Yavaş, Ankara'nın havaalanı metrosu olmadığının altını çizerek, Çin, Japonya ve Dünya Bankası ile kredi konusunda görüşmeler yaptıklarını ve bu eksiği gidermek için çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Ankara Sanayi Odası (ASO) Meclis Toplantısı’na katılan isimler arasında Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve meclis üyeleri bulunuyordu.

Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.