Acele Kamulaştırma Kararı Yayınlanan İller

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ve Türkiye Elektrik iklim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü TEİAŞ tarafından alınan acele kamulaştırma kararı alınan iller açıklandı.

Acele Kamulaştırma Kararı Yayınlanan İller
18.09.2019 - Çarşamba

Resmi Gazete, 18 Eylül 2019 tarihli sayısında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ve Türkiye Elektrik iklim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü TEİAŞ ile alınan ortak kararları yayımladı. Yayımlanan kararlarda 4 il için acele kamulaştırma kararı alındı. Bu iller Giresun, Rize, Malatya ve Kütahya.

Rize'ye Doğal Gaz Dağıtım Sistemi Yapılacak

Rize'de yapılacak doğal gaz dağıtım sistemi için kamulaştırma çalışmaları gerektiği kararına varan hükümet yetkilileri, bu kararı Resmi Gazete'de Giresun kararıyla birlikte şu şekilde açıkladı:

Rize ilinde tesis edilecek doğal gaz dağıtım sistemi kapsamında ihtiyaç duyulan ve ekli listede bulunduğu yer ilçe ada ve parsel numarası belirtilen taşınmaların, tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamusallaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27’nci maddesi gereğince karar verilmiştir.

Bağlantı anlaşması uyarınca tesis edilecek "154 kV Kovanlık HES Kovanlık Havza TM Enerji İletim Hattı Projesi" kapsamında ekli harita ile listede güzergahı ve bulunduğu yer ilçe ada ve panel numaraları gösterilen taşınmazlarda direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, İletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik iklim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamusallaştırmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27’nci maddesi gereğince karar verilmiştir.

Kütahya

Kütahya ili sınırları içerisinde tesis edilecek olan ve ekli liste ile haritada kamulaştırma bilgileri ve güzergahı gösterilen Şenköy Yeşilyayla, Alışcık Mahallesi, Alışcık Branşmanı Enerji Nakil Hattının yapımı amacıyla söz konusu güzergaha isabet eden taşınmazlarda pilon yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifa hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27’nci maddesi gereğince karar verilmiştir.

Malatya

Malatya ili sınırları içerisinde tesis edilecek olan ve ekli liste ile haritada kamulaştırma bilgileri ve güzergahı gösterilen Yazıhan TM-Havaalanı DM Enerji Nakil Hattının yapımı amacıyla söz konusu güzergaha isabet eden taşınmazlarda pilon yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27’nci maddesi gereğince karar verilmiştir.

   

Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.