Ankara Golfkent

Ankara Golfkent

TURYAP
ANKARA / YENİMAHALLE
Ankara Golfkent
Ankara Golfkent

Ankara Golfkent PROJE ÖZELLİKLERİ

Sektördeki 30 yılı aşkın tecrübesiyle ön plana çıkan TURYAP imzasını taşıyan Ankara Golfkent projesi, 1 milyon 260 bin metrekarelik alanda hayata geçirildi. Ankara konut projeleri arasında 2 bin 640 adet konutla göze çarpan Ankara Golfkent, doğa ile uyumlu, yaya erişe bilirliğinin önemsendiği, sosyal ve teknik donatıları ile de gerçek bir 'kent' konsepti olarak dizayn edildi.

KENTTE DOĞAL YAŞAM

Doğa dostu proje, yemyeşil bahçeli konutların yanı sıra doğanın her rengini ve sesini barındıran ormanıyla insanı davet eden yürüyüş parkurları ile sakinlerine sağlıklı bir yaşam vaat ediyor. Ankara Golfkent projesi, 'yaşam yolu' adı verilen parkuruyla yaya erişe bilirliğini ön planda tutarken hayatınıza bol oksijen katıyor.

BAŞKENTTE STANDARTA UYGUN İLK GOLF SAHASI

Ankara Golfkent projesinde 250 bin metrekarelik alanda 2 adet par 3, 5 adet par 4 ve 2 adet par 5 ve 3 bin 185 metre uzunluğunda 9 çukurlu standartlara uygun olarak dizayn edilmiş ilk golf sahası yer alıyor.

250 METRELİK DRİVİNG RANGE

Golf alanında ayrıca 120 bin metrekarelik alanda 250 metre uzunluğunda driving range alanı da mevcut. 13 kapalı atış yeri ve teraslı cafeler ise oyuncular için inşa edildi.

CHİPPİNG - PUTTİNG GREEN

5 bin metrekarelik alanda da kullanıma hazır 1000'er metrekarelik chipping ve putting green alanlarının yanı sıra golf oyuncuları ve golf eğitimine katılanlar için kullanıma hazır 150 kişilik soyunma odaları da Ankara Golfkent projesinde yer alıyor.

GOLFKENT SPOR KULÜBÜ

Standart bir golf sahasının olduğu yerde bir de kulüp de olmalıydı. Ankara Golfkent'te proje konseptine uygun tam donanımlı kulüp binası inşaatı tamamlanırken, bir bina da Ankara Golfkent Spor Kulübü için tahsis edildi. Öte yandan kulüp üyeleri, kulüp binasının kendi bünyesindeki teraslı restaurant hizmetlerinden faydalanabilecektir.

Kulüp, golfün yanı sıra birçok branşta da faaliyet gösterecek. Golfkent’te başta futbol ve basketbol olmak üzere voleybol, hentpol, masa tenisi, halk oyunları, tekvando, güreş, atletizm, badminton, kayak, izcilik, satranç, tenis, bilardo, dart, boks, jimnastik, karate, halter branşlarında da faaliyet gösterecek.

OLİMPİK ve YARI OLİMPİK HAVUZLAR

Hayatımızın en önemli parçalarından biri su.. Ankara Golfkent projesinde 30 bin metreküp havzalı, doğal taşlarla süslü göletler, su sesini her yana taşıyan dereler, 1 olimpik ve 4 yarı olimpik havuz da düşünüldü.

KOLAY ULAŞIM

Bu dev projede ulaşım da unutulmadı. Ankara Golfkent'te güney, doğu ve batıdan olmak üzere 3 noktadan bağlantı yolları, helikopter pisti, ambulans ve itfaiye güzergahı da tasarımda yerini aldı. Ayrıca ortak kullanım noktalarında engelsiz mimari uygulamaları, yollarda, kaldırımlarda ve talep edilen dairelerde engellilere uygun çözümler de üretildi.

SOSYAL YAŞAM

Golfün dışında diğer spor branşları için alanların da tasarlandığı Ankara Golfkent içinde pistler, basketbol, voleybol, futbol, tenis, squash sahalarına da yer verildi. Ankara Golfkent'te hareketli yaşamın ardından Türk hamamı, Fin hamamı, sauna, buhar odası ve SPA ile de stresten bir adım uzaklaşabileceksiniz.

7/24 görüntülü güvenliğin sağlandığı Ankara Golfkent'te 1 milyon 260 bin metrekare alan üzerinde yatay mimari, villalar, kompakt binalar ve klasik dönem mimarileri inşa edildi. Az katlı, orta ve büyük hacimli mekanlar, doğayla uyumlu kentsel tasarım, komşuluk ilişkisini güçlendiren kentsel tasarım, Anadolu - Selçuklu esintilerinin de yer aldığı konutlar 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olarak tasarlandı.

Ankara Golfkent Nerede?

Projenin HABERLERİ

Burada Hayat Şahane; Ankara Golfkent