Kuzu Grup İran'da 37 Bin Konut İnşa Ediyor!

Kuzu Grup, yurtdışında inşa ettiği projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Kuzu Grup İran'da 37 Bin Konut İnşa Ediyor!
29.09.2017 - Cuma

Kuzu Grup, yurtdışında inşa ettiği projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Gayrimenkul sektörünün öncülerinden Kuzu Grup, yurt içindeki yatırımlarının yanı sıra yurtdışında da konut projeleri inşa ediyor. Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Özen Kuzu, gerçekleştirdikleri projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Yatırım değeri yüksek projelerden Ataköy'de inşa edilen SeaPearl Ataköy'de yaşamın başladığını belirten Kuzu, "631 konuttan oluşan ilk etabın teslimleri Ağustos 2017 itibariyle gerçekleşmeye başladı. İstanbul’un denize sıfır tek premium projesi SeaPearl Ataköy projemiz 770 konutluk 2. Etabı ise 2018‘de tamamlanacak" dedi. SeaPearl Ataköy 2 milyar 700 milyon dolarlık yatırım değeriyle inşa edildi. Projede toplam 1401 + 62 rezidans daire bulunuyor.

İŞLETMESİNİ JUMEIRAH GRUP YAPACAK

SeaPearl Ataköy projesinin içinde 202 oda ve 62 rezidansa sahip otel işletmesinin de yer aldığını söyleyen Kuzu, bu otelin işletmesinin Jumeirah Group tarafından yapılacağını belirtti. 

METREKARESİ 8 BİN DOLAR

Ataköy sahilinde 2 etap halinde yükselen SeaPearl Ataköy projesinde inşaat ve satış çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ekleyen Özen Kuzu, “Projemizde metrekare birim fiyatı 8 bin dolardan başlıyor. Yaklaşık yüzde 50’sini sattık. Bu oran sene sonuna kadar yüzde 70’lere çıkar” dedi.

TAHRAN'DA 37 BİN KONUT İNŞA EDİLECEK

Özen Kuzu yurt dışında yaptıkları projeleri de anlattı. Cezayir’de 21 bin 600, İran –Tahran’da ise 37 bin konutun inşasına devam ettiklerini belirterek “İran’da tek kontratla imzalanan Mesken Meher projemiz kapsamında 37 bin konutluk inşaatımız sürüyor. 2016 sonunda yine İran’da 520 bin metreküp kapasiteyle ülkenin en büyük atık su arıtma tesisi ihalesini kazandık” diyerek sözlerine son verdi.
 

Fırsat Projeleri