Ziraat Katılım'dan 200 Milyon Liralık Kira Sertifikası İhracı

Ziraat Katılım Bankası A.Ş. 200 milyon lira tutarlı kira sertifikası ihracını gerçekleştirdiğini duyurdu. Kira sertifikası ihracını başarılı bir şekilde tamamlandı.

Ziraat Katılım'dan 200 Milyon Liralık Kira Sertifikası İhracı
22.02.2018 - Perşembe

Ziraat Katılım Bankası A.Ş. 200 milyon lira tutarlı kira sertifikası ihracını gerçekleştirdiğini duyurdu.

Ziraat Katılım Genel Müdürü Özdemir "Kira sertifikası ihracımıza gelen yüksek talep, Ziraat Katılım'ın güçlü sermaye yapısına, aktif kalitesine ve ülkemiz ekonomisine duyulan güvenin artarak devam ettiğini göstermektedir" dedi.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler AŞ tarafından gerçekleştirilen ihraçla 104 gün vadeli 200 milyon TL fonlama temin edildi. 

Ziraat Katılım'ın 14'üncü kira sertifikası ihracını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini bildiren Özdemir, "Bundan önceki ihraçlarımızda olduğu gibi, 200 milyon TL tutarlı kira sertifikası ihracımıza gelen yüksek talep, Ziraat Katılım'ın güçlü sermaye yapısına, aktif kalitesine ve ülkemiz ekonomisine duyulan güvenin artarak devam ettiğini göstermektedir." ifadelerini kullandı.

Özdemir, Ziraat Katılım olarak sektörün öncüsü olma vizyonu ile gelecek dönemde de ülke adına hep beraber çalışmaya, katılım bankacılığının ruhunu temsil eden "Paylaştıkça daha fazlası" ilkesiyle büyümeye devam edeceklerini kaydetti.

Fırsat Projeleri