Yüksekova TOKİ Konutları İle Rahata Kavuşacak

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde vatandaşlar, TOKİ tarafından yapılan konutların tamamlanmasıyla modern yaşam alanına kavuşacak.

Yüksekova TOKİ Konutları İle Rahata Kavuşacak
20.06.2018 - Çarşamba

İlçede huzur ve güvenliğin tesisi amacıyla iki yıl önce PKK'lı teröristlere yönelik 13 Mart'ta sokağa çıkma yasağıyla başlayan ve 20 Nisan'da tamamlanan "Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu"nun ardından teröristlerin neden olduğu mağduriyetlerin giderilmesi için başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) olmak üzere ilgili kurumlarca başlatılan çalışmalar hızla sürüyor.

Terör saldırılarında evleri yıkılan veya kullanılamayacak durumda olanlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca TOKİ'ye Esenyurt Mahallesi'nde yaptırılan konutların tamamlanması için çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor.

Doğalgazla uyumu, çevre düzenlemeleri, park, taziye evi, cami, okul ve iş yerleri ile modern standartlarda yapılan 3 bin 63 konuttan, fiziki durumu büyük ölçüde tamamlanan bin 830'unun yıl sonunda hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.

"Bin 830 konut eylülde teslim edilecek"

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, terör örgütünün ilçede büyük tahribatlara neden olduğunu söyledi.

Devletin buna bağlı olarak yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için hemen çalışma başlattığını anlatan Kaşıkçı, "Yaklaşık 3 bin binamız, evimiz ağır hasarlıydı. Bunun karşılığında 3 bin 63 konutun yapımına başladık. Bu konutlardan bin 830'unu önümüzdeki eylül ayı itibarı ile tamamlamayı hesaplıyoruz. Orası sadece konut alanı değil. Aynı zamanda 76 iş yeri, çarşısı, 2 camisi, 2 taziye evi ile 11 okulu var. Bu okullar yaklaşık 220 derslikli olacak. Parkı, bahçesi, oyun alanları, caddeleri ile tamamen yeni bir yaşam alanı oluşacak." dedi.

"Vatandaşları modern yaşam alanlarına kavuşturacağız"

Bölgenin yeni bir yaşam alanına dönüşeceğinin altını çizen Kaşıkçı, "İnşallah bu bin 830 konutu eylül ayı itibarı ile tamamladığımızda ve teslim ettiğimiz zaman geride kalan konutları da yıl sonu itibarı ile tamamlamayı ve insanlarımıza sunmayı hedefliyoruz. Orası sadece yeni binaların yükseldiği bir alan değil. Modern caddeleriyle, modern parklarıyla, sosyal yaşam alanlarıyla yeni bir yaşam alanı, yeni bir sosyal alana dönüşüyor. Artık günümüzün, şehirciliğin gerektirdiği bütün ihtiyaçlar orada olacak. İnsanlarımızdan bir kuruş fark almadan o yeni yaşam alanına, modern, lüks yaşam alanına, yeni binalarına kavuşturmak istiyoruz." dedi.

Fırsat Projeleri

Queen Bomonti

İSTANBUL / ŞİŞLİ

45 Yıllık Sinpaş Olunca Ev Alması 5 Dakika

45 Yıllık Sinpaş Olunca Ev Alması 5 Dakika

Skyland İstanbul

İSTANBUL / ŞİŞLİ

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Nef Reserve Kandilli

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Nef Reserve Kandilli'de Yeni Bloklar Satışta

Nef Reserve Kandilli'de Yeni Bloklar Satışta

Nef Ortayaka

İSTANBUL / GAZİOSMANPAŞA

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Nef Çekmeköy

İSTANBUL / ÇEKMEKÖY

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Nef Ev Değiştirme Kampanyası