Yolcu Uçağını Eve Çevirdiler

52 yaşındaki Joanne Ussary hurdaya çıkarılmış bir Boeing 727’yi sadece 2000 Dolar ödeyerek satın aldı ve uçağa çevirdi.

1 / 6

52 yaşındaki Joanne Ussary, emekli olmasının ardından yeni bir ev arayışına girdi. Emekli ikramiyesi ile yeni bir ev almaya hazırlanırken, Greenwood Havalimanı’nda bir hava trafik kontrolörü olan kayınbiraderi Bob Farrow aracılığıyla hurdaya çıkarılmış bir Boeing 727’yi sadece 2000 Dolar ödeyerek satın aldı.

Joanne için bir sonraki adım uçağı Greenwood Havaalanı’ndan Benoit’teki göl kenarına taşımaktı. Joanne, 127 metre uzunluğundaki uçağı nakletmek için bir taşıma şirketi ile anlaştı.

2 / 6

Joanne uçağı Benoit’teki göl kenarına taşıdıktan sonra tadilata başladı. 1994 yılının Aralık ayında başlayan tadilat süreci tam olarak 4 ay sürdü. Tüm yenileme işlerinin başında bizzat durarak ilgilendi ve 24.000 Dolar harcadı.

3 / 6

Yenilenen uçak, modern bir eve dönüştü. Uzaktan kumandalı merdivenler, üç yatak odası, bir oturma odası, yemek odası, tam donanımlı mutfak, bir çamaşır alanı ve kişisel banyoya sahip bir ana yatak odası ile eski Boeing 727 modern ve kullanışlı bir ev haline geldi. Üstelik eski kokpit artık bir jakuziye dönüşmüştü.

4 / 6

Ülkedeki ortalama ev fiyatlarının 200.000$ olduğu düşünüldüğünde, Joanne karlı bir iş yapmıştı. Ev kredisi, ipotek gibi işlerle uğraşmadan emekli ikramiyesi ile modern ve farklı bir ev sahibi olmuştu.

Boeing 727 modern bir eve dönüştükten sonra Joanne ona bir isim vermek istedi. Donald Trump’ın 16 milyon dolarlık kurumsal jetinden ilham alan Joanne ona “Little Trump” (Küçük Trump) ismini verdi. Bu fikir medyada da büyük ilgi gördü ve “Today Show”, “The David Letterman Show” gibi TV talk şov programlarında paylaşıldı.

5 / 6

Bu sıra dışı projenin basında da yankı bulmasının ardından Joanne bu durumdan faydalanmak istedi. 1999 yılının Mayıs ayında, evini 2 km uzaklıktaki halka açık bir alana taşıyarak sergilemeyi planladı. Ancak işler planladığı gibi gitmedi. Uçak ev, nakliye kamyonu üzerinde hareket halindeyken düştü ve ciddi hasarlar aldı.

6 / 6

Joanne için işler planladığı gibi gitmese de Boeing 727’yi alıp bir eve dönüştürmesi birçok insana hayallerinin peşinden gitmesi için ilham verdi. “Little Trump” bugün var olmasa da bir Boing 727’nin otele dönüştürülmesine de ilham oldu.

Geceliği 300 Euro olan otel, Costa Rica yağmur ormanlarının içinde yer alıyor. Uçak tutkunları, bir zamanlar Kolombiyalı Avianca Havayolları ile dünyanın dört bir yanından yolcu taşıyan 1965 üretimi Boeing 727’de konaklama şansı elde edebiliyor.

Fırsat Projeleri

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'de Yaşam Başladı

AND Pastel'de Yaşam Başladı

Başkent Emlak Konutları

ANKARA / ÇANKAYA

Başkent Emlak Konutları'nda 0,99 Vade Oranı

Başkent Emlak Konutları'nda 0,99 Vade Oranı

Gebze Emlak Konutları

KOCAELİ / GEBZE

Gebze Emlak Konutları 3. Etap'ta Yaşam Başladı

Gebze Emlak Konutları 3. Etap'ta Yaşam Başladı