Yıldırım İzmir İçin Müjdeyi Verdi

Başbakan Binali Yıldırım, 520 sanayi kuruluşunun faaliyet gösterdiği İzmir'e yatırımların süreceğini müjdeledi.

Yıldırım İzmir İçin Müjdeyi Verdi
18.09.2017 - Pazartesi

Başbakan Binali Yıldırım, 520 sanayi kuruluşunun faaliyet gösterdiği İzmir'e yatırımların süreceğini müjdeledi.

KOSBİ Aktüel’e konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 520 sanayi kuruluşunun faaliyet gösterdiği kentin ekonomisini güçlendirecek yatırımların devam edeceğini söyledi. Başbakan Binali Yıldırım, "İzmir'e vefa borcum var" dedi. Başbakan Yıldırım, "Her fırsatta dile getirim; İzmirlilere bir vefa borcum var. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'nın sorumluluğunu İzmirliler sayesinde aldım. Bu sorumluluğu yerine getirirken sonuna kadar da İzmirlilerle birlikte yürümeye söz verdim. İzmir bana hep enerji verdi. Hem İzmir'in hem İzmirli vatandaşlarımızın benim gönlümde çok ayrı bir yeri var" şeklinde konuştu. 

TÜRKİYE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI VERİYOR

Binali Yıldırım, İzmir'in Türkiye ekonomisine en fazla katkı veren kentlerden biri olduğunu dile getirdi. Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nin elbette sanayi yatırımları açısından çok önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Yıldırım, "Elektrik dağıtımından çevre projelerine kadar birçok çalışma alanını bünyesinde barındıran KOSBİ'nin üstlendiği rol, İzmir sanayisinin daha fazla başarıya ulaşmasına büyük katkı sağlayacak" diye konuştu.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Başbakan Yıldırım, İzmirli sanayicilerin heyecanla beklediği Kemalpaşa Lojistik Köyü'nde altyapı çalışmalarının tamamlandığını da ifade ederek, İzmir'e yönelik yatırımlarının süreceğini aktardı. Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı: "Kemalpaşa Lojistik Köyü'nün en önemli özelliği Ege Bölgesi'nin üretim merkezi olan Kemalpaşa Organize Sanayi'nin bitişiğinde yer almasıdır. Ayrıca ileriye yönelik olarak Çandarlı Limanı'na demiryolu bağlantısı da planladık. Diğer taraftan Torbalı-Kemalpaşa demiryolu bağlantısıyla tüm Ege Bölgesi'nin yüklerinin toplama merkezi Kemalpaşa Lojistik Köy olacak. İzmir'i kalkındırabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İzmir'i kalkındırmak adına mega projelerin inşası devam edecek''

Fırsat Projeleri