Yazlık Bölgelerde Ev Fiyatları Ne Durumda?

İşte şehir karmaşasından kaçmak isteyenlerin en çok tercih ettiği Kaş ve Bodrum bölgesinde ev fiyatları…

Yazlık Bölgelerde Ev Fiyatları Ne Durumda?
07.08.2017 - Pazartesi

Özellikle İstanbul’un yoğunluğundan kaçmak isteyenler çok daha sakin ve kıyı bölgeleri tercih ediyor. Diğer illerin daha sakin ve huzurlu bölgelerine taşınanların tercihi olan Kaş ve Bodrum bölgesinde fiyatlar ne durumda?


En Çok Taşınmak İstenen Bölgeler Kaş ve Bodrum


Genel olarak tatil bölgesi olarak bilinen Kaş ve Bodrum hem sakin hem de şehir hayatının konforunu sunduğu için tercih ediliyor. Tatil bölgesi olarak bilinen bu iki ilçe artık şehirden kaçmak isteyenlerin iş kurduğu ya da çalıştığı yerler haline geldi. Hastanesi, okulu ve sosyal alanlarıyla şehir hayatı olanakları sunan bu bölgelere olan göç, emlak fiyatlarında da etkisini göstermeye başladı. İşte Bodrum ve Kaş'ta son yıllarda seyreden konut fiyatları…


Kaş’ta Kiralık Fiyatları Düşüşte


Antalya’nın gözde ilçelerinden olan Kaş’ta Kaş'ta Haziran 2015 ila Haziran 2016 yılları arasında satılık konut fiyatları yüzde 15 artarken, kiralık fiyatları yüzde 12 arttı. Haziran 2016 ila Haziran 2017 yılları arasında hem satılık hem de kiralık konut fiyatlarındaki bir önceki yıla göre yaşanan düşüş dikkat çekiyor. Son iki yıllık artışa bakıldığında ise satılıkta yüzde 28, kiralıkta ise yüzde 20'lik bir artış dikkat çekiyor. Bölgede bir konutun ortalama fiyatı 409 bin TL olurken, ortalama kira fiyatı da bin 234 TL olarak belirtiliyor.


Bodrum’da Fiyatlar Artıyor


Muğla’nın tatil bölgelerinden olan Bodrum'da ise son 1 yılda kira fiyatları düşerken, satılık konut fiyatlarındaki yükseliş dikkat çekiyor. Son bir yılda kiralık konut fiyatları yüzde 7 azalırken, satılık konut fiyatları yüzde 22 arttı. Bodrum'da satılık bir konutun ortalama fiyatı 442 bin TL olurken, ortalama kiralık fiyatı bin 980 TL. Bodrum'dan satın alınan bir konutun amortisman süresi ise 19 yıla ulaşıyor.

Fırsat Projeleri