Yatırımcıların Yeni Gözdesi!

Kalkınmada 6. bölgede yer alan Kilis'e yatırımcıların ilgisi arttı.

Yatırımcıların Yeni Gözdesi!
24.07.2017 - Pazartesi

Kalkınmada 6. bölgede yer alan Kilis'teki Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne yatırımcıların ilgisi arttı. Bölgeye  mevcut alanın 17 katından fazla yatırımcı talebi geldi. 

Ücretsiz yatırım yeri tahsisi, Katma Değer Vergisi istisnası, çeşitli vergi indirimleri, sigorta primi ve gelir vergisi muafiyeti gibi yatırımcılara önemli teşviklerin sunulduğu 6. bölge kapsamında yer alan Kilis'te kurulan Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas OSB'de yer tahsisi için şu ana kadar bin 900 yatırımcı müracaatta bulundu.

Türkiye'nin Suriye ve Ortadoğu'ya açılan kapısı niteliğinde olan Kilis'e yatırım yapmak isteyen birçok iş adamı bulunuyor. Bölgede Hassa-Dörtyol tünel bağlantılarının da tamamlanmasıyla İskenderun Limanı'na daha kısa sürede ulaşmak mümkün olacak. 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Erdal Öndeş konuya ilişkin açıklamalar yaptı. Öndeş, Polateli Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin Gaziantep'te bulunan 4 organize sanayi alanının toplamından daha büyük olcağını belirtti. Yatırımcıların ilgisinin fazla olduğunu söyleyen Öndeş, 900 civarında yatırımcının müracaat ettiğini sözlerine ekledi.  

Fırsat Projeleri