Yabancı Yatırımcılar Türkiye'nin Tecrübesinden Faydalanmak İstiyor

Tüm dünyanın ilgisini çeken Türkiye'nin mega projeleri için yabancı yatırımcılara Türkiye'ye akın ediyor. Türkiye'nin Kamu - Özel Ortaklığı (PPP) konusundaki

Yabancı Yatırımcılar Türkiye'nin Tecrübesinden Faydalanmak İstiyor
15.09.2017 - Cuma

Tüm dünyanın ilgisini çeken Türkiye'nin mega projeleri için yabancı yatırımcılara Türkiye'ye akın ediyor. Türkiye'nin Kamu - Özel Ortaklığı (PPP) konusundaki tecrübesinden faydalanmak istiyor.

Türkiye'nin İstanbul 3. Havalimanı, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Boğaz Köprüsü başta olmak üzere liman, hastane, yol ve havalimanı projelerinde Türkiye'nin Kamu - Özel Ortaklığı (PPP) konusundaki tecrübelerinden faydalanmak isteyen yabancı yatırımcılar Türkiye'ye geliyor. 

Bu kapsamda, Ekonomi Bakanlığı desteği ile Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) tarafından hayata geçirilen Türkiye - Ukrayna PPP Çalışma Komitesi Heyeti 18 - 23 Eylül 2017 tarihleri arasında Türkiye'ye geliyor. Heyetin başkanlığını Ukrayna Ekonomi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Mykhailo Titarchuk yapacak. 13 kişiden oluşan heyet dört gün boyunca PPP konusundaki tecrübeden faydalanıp, PPP konusunu ayrıntılı bir şekilde işleyecek.

MEGA PROJELERİ ZİYARET EDECEKLER

Kendi ülkelerinde de PPP modeli ile çeşitli liman, hastane, yol ve havalimanı projelerine başlamak isteyen Ukrayna Heyeti izleyecekleri yol doğrultusunda Türk yetkililerden bilgi alacak.

Türkiye'nin mega projelerinden Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul Yeni Havalimanı'nı ziyaret edecek olan heyete, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Birliği yetkilileri eşlik ederek söz konusu projeler hakkında bilgi verecek. Ukraynalı heyetin nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda yol gösterilecek.

Fırsat Projeleri