Web-Tapu Sisteminde Yeni Dönem

Web-Tapu sistemi ile birlikte yeni dönemde alım-satım işlemleri çok daha hızlı ve daha kolay alım-satım yapılabilecek.

Web-Tapu Sisteminde Yeni Dönem
26.09.2017 - Salı

Web-Tapu sistemi ile birlikte yeni dönemde alım-satım işlemleri çok daha hızlı ve daha kolay alım-satım yapılabilecek.

WEB-TAPU SİSTEMİ İŞLEMLERİ HIZLANDIRACAK

Türkiye'de her gün binlerce tapu alım satım işlem yapılmaya devam ederken, konut satış rakamlarından da belii olacağı üzere, ortalama aylık 100 binin üzerinde işlem gerçekleştiriliyor. Tapu dairelerine ve vatandaşa yük getiren bu durum sistemin devreye girmesiyle farklı bir boyut kazanacak. Yeni dönemde ise web-tapu sistemi sayesinde daha kolay bir tapu alım satım işlemi yapılabilecek. 

GÜVENLİ SİSTEM

Yurt genelinde başlanacak uygulamayla alım-satım işlemleri dijital ortamda kolaylık belli kademelerde hızlı ve güvenli olarak gerçekleştirilecek. Sistemin oturması ve yaygınlaşmasıyla birlikte tapu alım-satımlarında ilk ayak evden, işten kolayca web-tapu sistemiyle başlamış olacak.

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DUYURU YAPTI

Bu arada her yıl 1 milyondan fazla tapu işlemiyle alım-satım işleminin yapıldığı tapu dairelerinde zamandan tasarruf, iş gücünden tasarruf sağlatacak web-tapu sistemi sayesinde alım-satım işlemleri daha kolaylaşacak. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü konuya ilişkin duyusunu da yaptı. Müdürlük, duyuruda tapu sahiplerine ait olan taşınmazlarını, müdürlüklere gitmeden internet üzerinden yönetebileceği web-tapu sistemini hayata geçirdiğini bildirdi.

Fırsat Projeleri