Velvet Towers, Fikirtepe'de Yükselecek

Fikirtepe'nin en lüks projelerinden olacak Velvet Towers, 600 milyon dolarlık yatırımla 2018 yılında hayata geçecek.

Velvet Towers, Fikirtepe'de Yükselecek
14.03.2017 - Salı

Fikirtepe'nin en lüks projelerinden olacak Velvet Towers, 600 milyon dolarlık yatırımla 2018 yılında hayata geçecek.

Katar Kraliyet Ailesi üyelerinden Şeyh Abdulaziz Al Thani, Palma D'oro May ile birlikte Fikirtepe’de büyük bir projeye start verdi. 600 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek Velvet Towers, Anadolu Yakası'nın en büyük konut projelerinden biri olacak. Velvet Towers ile ilgili açıklama yapan Palma D'oro May Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ekşi, Velvet Towers'ın 26 katlı 3 bloktan meydana geleceğini açıkladı.

 

En lüksünü kendine ayırdı


Fikirtepe'nin en lüks projesine imza atacaklarını belirten Orhan Ekşi, Velvet Towers'ın toplam bin 250 konutun yer aldığını ve 564 hak sahibinin bulunduğunu söyledi.

Fikirtepe’de proje için yıkıma başladıklarını ifade eden Orhan Ekşi "Hak sahiplerine tebligatlarımızı çektik. Bir aya kadar da tahliyeler başlıyor. Proje yüzde 50 seviyeye gelmeden de satışa çıkmayacağız. Ucuza satmak istemiyoruz çünkü yerimizin değerini biliyoruz." dedi.

Ekşi, Velvet Towers projesinde 500 ve 700 metrekarelik 18 penthouse dairenin olduğunu ve Katarlı iş adamı Abdulaziz Al Thani de, penthouse dairelerinden birini alacağını belirterek şöyle devam etti: "Bu daireleri özellikle Körfez bölgesindeki işadamları çok istiyor. Yabancı alıcının ülkemize en maksimum döviz getirmesini hedefliyoruz. Yerimizin değerini biliyoruz."

Velvet Towers tanıtım filmi

 

 

Velvet Towers projesinin 2018'de tamamlanacak


Velvet Towers projesinin 2018'de tamamlanacağını kaydeden Orhan Ekşi, "Projenin çıkış metrekaresini 10 bin TL gibi düşünüyoruz. Sanatçı ve futbolcu camiasından çok tanığımız var ve onları kıramayacağımız için belli bir sayıda daire ayırdık. Oldukça maliyetli bir proje. Sadece 4 milyon dolara cam giydirme yapıyoruz. Ticari alanların tamamını kiraya vermeyi düşünüyoruz" diye konuştu.

 

 

Velvet Towers projesi hızla bitecek


Orhan Ekşi, Fikirtepe'de yapılacak olan Velvet Towers projesinde ortaklarının güçlü sermaye yapıları nedeniyle hızlı bir inşa süresinin olacağını belirtti.

Velvet Towers, karma bir proje olacağını da söyleyen Ekşi, "Ticari alanlar bulunacak ancak ofis yapmayacağız. Konutla ofisi ayırmak istedik. Konum olarak önemli bir yerdeyiz. Kadıköy'ün yanı başındayız. 6'ncı kattan sonra deniz görmeye başlıyor. Manzara, Kalamış yat limanından, Bakırköy sahiline kadar uzanıyor. Bağdat Caddesi'ne 3 sokak mesafedeyiz. Çevreci bir proje yaptık. İddialı bir projeyiz ve ses getireceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

VELVET TOWERS İLE İLGİLİ BÜTÜN DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

 

Fırsat Projeleri