Üsküdar Metrosu Çok Yakında Açılıyor

Üsküdar Çekmeköy Sancaktepe metro hattında çalışmalar sona geldi ve Üsküdar Yamanevler arası 15 güne açılıyor.

Üsküdar Metrosu Çok Yakında Açılıyor
22.11.2017 - Çarşamba

Üsküdar Çekmeköy Sancaktepe metro hattında çalışmalar sona geldi ve Üsküdar Yamanevler arası 15 güne açılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Fatih Saraçhane'deki İBB Meclisi'nde gerçekleşen bütçe görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu. Uysal, metro çalışmalarında sona gelindiğini belirterek, Üsküdar Yamanevler arasını 15-20 güne hizmete açacaklarını söyledi.

2018 projelerini tanıdan İBB Başkanı Uysal, İBB'nin 2018 yılı bütçesinin 20 milyar 100 milyon olacağını ve bütçeden aslan payını 6 milyar 822 lira ile ulaşıma ayrıldığını belirtti.

Sefaköy-Başakşehir havaray hattı yerine vatandaşların ve ilçe belediyelerinin itirazları nedeni ile metro ve raylı sistem yapaklarını belirten Mevlüt Uysal, Sefaköy'den Halkalı'ya kadar metro ile oradan devamında da raylı sistem ile en kısa zamanda planlayıp yapacağız dedi.

Uysal, “Bu hattı Aksaray - İkitelli hattıyla Mimarsinan İstasyonu'ndan yine Kirazlı-Halkalı hattı ile Mecidiyeköy-Mahmutbey hattıyla da Mehmet Akif İstasyonu'nda buluşturup birleştiriyoruz. Bu şekliyle de Küçükçekmece'yi İstanbul'un ana akslarıyla birbirine bağlıyoruz dedi. 

ÜSKÜDAR YAMANEVLER METROSU 15 GÜNE AÇILIYOR

Üsküdar Çekmeköy Sancaktepe metro hattında da sona geldiklerini belirten Uysal, Üsküdar Yamanevler arasını 15-20 güne açacaklarını belirtti.

EMİNÖNÜ ALİBEYKÖY TRAMVAY HATTINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

14 istasyon ile günde 115 bin yolcu taşıyacak olan Eminönü-Alibeyköy tramvay hattında da çalışmalara başlandığını açıklayan Uysal, "Bu çalışma ile Eyüpsultan'ı çekim merkezi haline getireceğiz. Eskiden minibüsle gidilemeyen yerlere şimdi tramvay ile gidecek hale geleceğiz" dedi

Fırsat Projeleri