UNICERA İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı Açıldı

UNICERA İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı, CNR EXPO Yeşilköy'de ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. CNR Holding Başkanı Ceyda Erem'in ev sahipliğinde Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, İstanbul Valisi Vasip Şahin, TSF Başkanı Erdem Çenesiz ve TİMDER Başkanı Aydın Eşer tarafından açılış gerçekleştirildi

UNICERA İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı Açıldı
02.03.2018 - Cuma

UNICERA İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı, CNR EXPO Yeşilköy'de ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. CNR Holding Başkanı Ceyda Erem'in ev sahipliğinde Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, İstanbul Valisi Vasip Şahin, TSF Başkanı Erdem Çenesiz ve TİMDER Başkanı Aydın Eşer tarafından açılış gerçekleştirildi.

UNICERA İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı, CNR EXPO Yeşilköy'de 80 bin metrekare gibi rekor bir alanda ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Fuar açılışını Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, İstanbul Valisi Vasip Şahin, TSF Başkanı Erdem Çenesiz ve TİMDER Başkanı Aydın Eşer gerçekleştirdi. 

Açılış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, seramik sektörünün Ar-Ge, tasarım, marka bilinirliği ve ihracata odaklanması gerektiğini vurguladı. Şimşek, "Dünyada rekabette öne çıkabilmek için Ar-Ge ve inovasyon şart. Sizler marka bilinirliği için İtalya'dan şirketler alıyorsunuz. Bu çok önemli. Daha çok Ar-Ge yapın, daha çok inovasyona önem verin, daha çok ihracat yapın biz sizin daima destekçiniz olacağız" dedi.  

80 BİN METREKARE REKOR ALANDA AÇILDI

Türkiye İhracat Katkı Endeksi'nin açıklandığı toplantıda konuşan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, UNICERA Fuarı'na, 130 ülkeden 10 bin yabancı olmak üzere 80 bin alıcı beklendiğini söyledi. Erem, "Fuar 80 bin metrekare gibi rekor bir alanda düzenleniyor. Fuara geçen yıl 27 yabancı 187 yerli firma katıldı. Bu yılki fuara ise 56 yabancı, 258 yerli firma katıldı. Fuar ciddi bir ticari hacme ulaştı. Bu sayede Ekonomi Bakanlığı UNICERA Fuarı'na destek vermeye başladı. Fuara katılımcı sayısı ve katacağı fayda önemli. Geçen yıl ciddi yabancı alıcılar fuarı ziyaret etti. Özellikle Fransa, İspanya, İtalya'da fuarla ilgili ciddi tanıtımlar yaptık. UNICERA Fuarı'nın hedef pazarları ise İtalya, İspanya, ABD, Almanya, Rusya, Afrika, Asya ve Uzakdoğu ülkeleri oldu" dedi.

Fırsat Projeleri