Ümraniye'de Meydan Yenilenecek

Ümraniye Belediyesi, 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nı yenileyecek.

Ümraniye'de Meydan Yenilenecek
12.09.2017 - Salı

Birçok aktivitenin gerçekleştirildiği Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı, yapılan çalışmalarla yeni bir görünüme kazanacak.

Ümraniye Belediyesi'nden yapılan açııklamada, 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nın yenileneme çalışmalarıyla farklı bir görünüme kavuşacağı bildirildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Yeni Meydan ile Ümraniyelilerin günlük yaşamında çok önemli avantajlar sağlayacağını söyledi. 

Meydan çalışmaları kapsamında, Ümraniye Gaffar Efendi Sokakta bulunan 90'lı yıllarda inşa edilen İGDAŞ binasının deplase edildiğini hatırlatan Başkan Can, 50 yıllık Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu'nun da Ümraniye Belediyesi tarafından yeniden yaptırıldığını aktardı.

Başkan Hasan Can, "Ümraniye Belediyesi tarafından yapımına başlanan meydan projesi 1. etabı kısa sürede tamamlanarak hayata geçirildi. Böylelikle açılan alan Ümraniye Meydanı olarak halkın ortak kullanım alanına dönüştürüldü. Birçok aktivitenin yapıldığı 15 Temmuz Şehitler Meydanımızın şimdi 2. etabına geçiyoruz. Ümraniye Belediyemiz tarafından hazırlanan ve İstanbul Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacak olan proje; 35.250,00 metrekare inşaat alanını kapsıyor. 15 Temmuz Şehitler Meydanı üzerindeki hazırlık ve deplase çalışmalarını ise, Ümraniye Belediyesi olarak başlattık. 25 dönümlük Meydanın altına 4 katlı 1.000 araçlık büyük bir zemin altı otopark ve projenin -1. katında planladığımız birçok sosyal hizmet kompleksi yaptıracağız. Proje de yapımına başlayacağımız otopark, bölgenin trafik sorunlarını da önemli ölçüde çözüme kavuşturacak" ifadelerini kullandı.

Bu arada Belediye tarafından yapılan açıklamada, belediye tarafından gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verildi. Projelere ilişkin açıklamalarda şu bilgilere yer verildi: "Yapımına başlanan proje ile Ümraniye ilçesi, yeni bir sosyal tesis ile vatandaşların rahat nefes alabileceği, dinleneceği ve sosyal aktivitelerde kullanabileceği bir meydana kavuşacak. Ayrıca Ümraniye Belediyesi'nin sergi alanları ve 9.558,20 metrekare çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları ile süslenecek. Projenin zemin altındaki -1. katı 7.500 metrekare alana sahip olup; gençlik ve spor merkezi, şehir kütüphanesi, konferans salonu, fuaye, meslek kursları, toplantı salonu, kültür merkezi ve bay bayan mescit gibi birçok sosyal hizmeti içinde barındıracak. Yapımına başlanan proje ile Ümraniye Merkezi'nde 4 katlı zemin altı otopark inşa edilecek. Proje kapsamında bölgenin trafik ve otopark sorunu da önemli ölçüde çözüme kavuşacak. Meydan ile birlikte Alemdağ Caddesi TRT lojmanları ve Suiş Caddesi arası kısım da yayalaşarak bu proje kapsamında cadde, İBB tarafından yenilenecek. Ayrıca nostaljik tramvay ile şehrin merkezine estetik bir görünüm katılması hedefleniyor"

Fırsat Projeleri